Колишнього керівника Чернівецької ОВА Сергія Осачука, звільненого через корупційні скандали, призначили 1 секретарем з прикордонних питань Посольства України в Чехії – джерела БукІнфо

Колишнього начальника Чернівецької ОВА Сергія Осачука, звільненого у липні 2002 році через численні корупційні скандали його команди, призначили Першим секретарем з прикордонних питань Посольства України в Чехії.

Про це БукІнфо стало відомо із власних достовірних джерел.

За інформацією джерела, Осачуку вже виданий новий дипломатичний паспорт. Нині він чекає на отримання відповідної візи.

Нагадаємо, у липні 2022 року президент України Володимир Зеленський звільнив Сергія Осачука з посади начальника Чернівецької обласної державної адміністрації. Перед цим, на сайті електронних петицій було звернення до Глави держави з проханням звільнити голову Чернівецької ОВА Сергія Осачука за “систематичні порушення із волонтерською допомогою із країн Європи: гуманітарна допомога та скандал із привласненням авто швидкої допомоги та безпосередня причетність до оборудок у воєнний час, як очільника військової адміністрації».

На початку червня 2022 року заступникові начальника Чернівецької ОВА Артуру Мунтяну правоохоронці повідомили про підозру у справі про розкрадання гуманітарки. У СБУ зазначили, що йдеться про справу зі привласненням карет швидких, які надіслали з Італії як гумдопомогу. Тоді Мунтяну обрали запобіжний захід та відсторонили від посади.

Згодом Осачук порівняв своє ганебне звільнення з посади керівника ОВА із відставкою Бориса Джонсона, що викликало хвилю мемів у буковинців.

Перед самим звільненням з посади очільника Чернівецької ОВА Сергій Осачук добився присвоєння чергового військового звання “полковник запасу” Збройних сил України. Про це писали буковинські ЗМІ, публікуючи відповідні документи. І хоча Сергій Дмитрович жодного дня не служив у ЗСУ, його військовий талант “достойно оцінили”, коли він став губернатором Буковини.

У липні 2022 року вже екс-голова Чернівецької ОВА Сергій Осачук напослідок вирішив ще раз оконфузитися і дати привід для нових народних мемів, назвавши серед своїх здобутків інтерв’ю для іноземних каналів, будівництво мосту в Розтоках, ковідні роки і “чесні вибори” до місцевих рад, “унікальні альбоми” про Буковину, реконструкцію КПП та боротьбу (!) з СБУ і поліцією.

Осачук на своїй сторінці у Фейсбук спробував перерахувати свої “здобутки” за майже трирічний період діяльності на посаді губернатора Буковини, так і не згадавши свої справжні “здобутки” на корупційному фронті, за що, власне, й був з тріском звільнений з посади.

10 червня 2022 року столичні правоохоронці провели обшуки в приміщенні Чернівецької обласної військової адміністрації. Як повідомляли джерела БукІнфо, обшуки проводилися безпосередньо у кабінеті голови ОВА Сергія Осачука, його кількох заступників та інших високопосадовців. Згодом Осачук спростував інформацію про обшуки саме в його кабінеті.

За попередніми даними, обшуки пов’язані з порушеннями надання дозволів на виізд за кордон та внесення осіб в систему «Шлях».

Нагадаємо, що серед тих, кому було надано дозволи – підсудний фігурант обурудки із санаторієм “Брусниця”, екс-голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян, керівник департаменту охорони здоров’я ОВА Олег Чорний, депутат Чернівецької міської ради Василь Продан та люди наближені до нього…

Чернівецька районна рада висловлювала недовіру Сергієві Осачуку.

За це рішення проголосували 34 депутати райради з 47 присутніх. У зверненні йшлося, що голова ОДА провалив реформу децентралізації та боротьбу з поширенням COVID-19.

За словами депутатів райради, ОДА не йшла на діалог із ними, неефективно працювала, відкривала напівготові об’єкти Великого будівництва. Експерти казали, що такі заяви відкривають поле для різноманітних політичних маневрів.

Треба додати, що, крім напружености між райрадою, існувало і непублічне протистояння з обласною радою на чолі з Олексієм Бойком.

А ще запам’ятався скандал із фінансуванням зруйнованого паводком у Банилові на Вижниччині газопроводу у червні 2020 року. Тоді сильний паводок у буковинських Карпатах фактично зруйнував газопровід «Джурів-Банилів», по якому газ надходив до шести населених пунктів Вижниччини. Після біди, газ подавали тимчасовим газопроводом, який за гроші компанії побудувало підприємство «Чернівцігаз». Однак тимчасовим газопроводом можна було користуватись поки добова температура не опуститься до менш як п’ять градусів. Побачивши, що ніхто не збирається вирішувати проблему із газом, зневірені мешканці почали бити на сполох, перекрили кілька разів дороги та, врешті, вийшли на мітинг під “будинок з левами”.”

Ось інтерв’ю із головою Банилівської громади Василем Соломко, яке вийшло під красномовною назвою: «У мороз сидимо без газу, бо маємо безвідповідального Осачука і обласну адміністрацію».

Фото: Суспільне

Вибудувати діалог із депутатами різних рівнів не вдавалося. Це ж стосувалося й обласного центру — Чернівців. Конфлікт із нинішнім міським головою Романом Клічуком почався чи не з його обрання. Це вже вийшло й у публічну площину різноманітними гострими заявами як з боку ОДА, так і міської ради.

А ще міський голова Чернівців на одній із пресконференцій у грудні 2021 року згадав, як під час виборчого процесу восени 2020 року голова ОДА Сергій Осачук писав листи до Офісу президента та Служби безпеки України з проханням не допустити його до другого туру виборів мера Чернівців.

Клічук тоді розповів про те, що у нього складні стосунки із Сергієм Осачуком, не зважаючи на те, що вони давно знайомі.

“Насправді у нас голова адміністрації – не політична фігура. Політична фігура є інша, з яким у мене непорозуміння і несприйняття з його боку. Вважаю, що ці сварки, які тривають між міським головою із головою ОДА шкодять в першу чергу місту”, – сказав Клічук.

На запитання журналістки, чому ці сварки виникають, посадовець відповів, що Осачук є ставленником “одного з керівників однієї з партій, яка є у нашій міській раді”.

“Якщо голова адміністрації [ще на виборах] пише листи на Офіс президента, він пише листи в СБУ: зробити все, щоб мене не допустити в другий тур. Щоб я не виграв ці вибори. То конфлікт розпочався ще з того часу”, – сказав Клічук.

Також Роман Клічук розкритикував, що у Вікнянську ОТГ сплачують місцеві податки та збори, зокрема ПДФО, низка великих державних установ, які працюють на території Чернівців. Все б нічого, але головою Вікнянської громади був батько першого заступника начальника ЧОВА Богдана Ковалюка (на фото – поряд із Осачуком).

Колишні очільники Чернівецької ОВА: Осачук і Ковалюк

А ось Богдан Ковалюк – “шеф” над всією “гуманітаркою” у чернівецькому спорткомплексі “Олімпія”, після якого й почалися всі скандальні історії з розкраданням гуманітарної допомоги у немислимих масштабах. Врешті, це призвело до закриття гуманітарного хабу в “Олімпії”.

Відсутність або ж конфліктна комунікація з громадянами, частиною громад, депутатами Чернівецької районної і міської рад залишили небагато поля для союзників. І, певно, головною силою Осачука залишалася його власна команда, у якій повинна була б бути добре налагоджена комунікація. Втім, на думку правоохоронців, кадри підвели, писала тоді “Шпальта”.

Влітку 2020 слідчі Державного бюро розслідувань затримали керівника Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА Миколу Харатіна за отримання хабара за перемогу у тендері.

Осачук на це відреагував однозначно і не стримував себе у висловлюваннях: «За такі випадки мені соромно і хочеться червоніти… Хочеться взяти за барки і сказати йому: “Ти що, глухий? Я до кого говорив?” .

Липень 2020. Затримання Харатіна. Фото ДСР

Після встановлення режиму воєнного стану в Україні начальники ОВА отримали ширші повноваження. Вони мають змогу призначати керівників на різні посади без конкурсу. Цим скористався і Сергій Осачук і призначив керівників одразу декількох медичних закладів. Зокрема і Чернівецької обласної лікарні. Ним став Сергій Бродовський (на фото). Через два місяці його запідозрять у привласненні 5 карет швидкої, які Україні передали з Європи для допомоги пораненим на війні.

Фото Суспільне

Детальніше читайте тут: Ексдиректор обласної лікарні в Чернівцях Бродовський, якого підозрюють у привласненні гуманітарних ліків на мільйон гривень, вийшов під заставу

За місяць СБУ запідозрить заступника Осачука — Артура Мунтяна — у махінаціях із гумдопомогою. Начальник ОВА назвав відкриття кримінальних проваджень тиском на себе, а звинувачення СБУ – безпідставними.

Детальніше читайте тут: Осачук, як поганий актор, наїхав на обласне управління СБУ. Ймовірно, мститься за викриття кримінальних оборудок проти своєї команди

Осачук очолював облдержадміністрацію 2,5 роки. Його призначили 25 листопада 2019 року, а звільнили 11 липня 2022 року. А ще він не хотів складати повноваження очільника області, поки оригінал Указу президента про його звільнення не надійде у Чернівецьку ОВА.

Після своєї відставки Осачук, який фігурував у кілької кримінальних провадженнях, вигулькнув на службі у прикордонних військах у Краматорську на Донеччині, а потім взагалі зник з публічного поля зору.

І ось нове “дипломатичне народження” скандально-корупційного посадовця… Як ви думаєте, хто його лобіює і як закінчиться його чергова епопея?

Підготував Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, БукІнфо (с)

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області