Конституційний суд пояснив вимогу перейменування УПЦ МП. Московські попи кажуть, що “це їх не стосується”. Данілов їм відповів

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Конституційний суд визнав конституційним закон про перейменування УПЦ МП. Про це на пресконференції зазначив виконувач обов’язків голови суду і співдоповідач Сергій Головатий, повідомляє Главком.

Головатий нагадав, що у законі розглядалися два аспекти – повна назва і обмеження доступу певних категорій священнослужителів до військової служби, які представляють релігійну організацію з центром у країні-агресорі. За його словами, право на віросповідання, на відміну від права на життя, не є абсолютним, у що держава може втручатися, коли ідеться про зовнішній аспект.

Водночас доповідач підкреслив, що «законодавець не вказав назву релігійних організацій», щодо яких ідеться. За словами судді, співдоповідача у справі Олександра Петришина, «питання на те, на кого поширюватиметься – це питання релігієзнавчої експертизи».

Петришин зазначив, що КСУ у розгляді цього питання стимулював закон про введення воєнного стану.

«Рішення КСУ посилює позицію держави, і розставлені крапки над «і», – сказав Петришин.

Нагадаємо, Конституційний суд визнав таким, що відповідає Конституції, закон, згідно з яким Українська православна церква Московського патріархату має змінити назву і вказати свою приналежність до Росії. Ухвалений закон зобов’язав релігійні об’єднання відображати належність до релігійної організації (об’єднання) за межами України, до якої вона входить, шляхом обов’язкового відтворення у своїй назві повної статутної назви такої релігійної організації.

Московський патріархат відмовився змінювати назву, попри рішення Конституційного суду.

Митрополит Ніжинський та Прилуцький Климент заперечує, що Московська церква релігійно підпорядкована Росії. фото: news.church.ua

Як повідомляв Главком, суддя Конституційного суду Ірина Завгородня, яка вже відправлена у відставку, готувала проєкт рішення на користь Московської церкви.

У Московській церкві вважають, що закон про перейменування їх не стосується

Глава просвітницько-інформаційного відділу Московської церкви в Україні митрополит Ніжинський та Прилуцький Климент заперечує підпорядкування Росії. Тому заявив, що закон із вимогою про перейменування церкви їх на стосується, пише Главком.

Представник Московської церкви прокоментував визнання Конституційним судом вимоги до церков, релігійні центри управління якими знаходяться в Росії, вказати це у своїй назві, такими, що відповідають закону.

«У нас є статутні документи. У них чітко зазначено, що Українська Православна Церква не керується жодними центрами за кордоном, а її адміністративний центр знаходиться у Києві. Тому дія цього закону на УПЦ не поширюється. Але, виходячи з тих спекуляцій щодо нашої церкви, які ми спостерігаємо і в ЗМІ, і в заявах чиновників, існує небезпека переслідування УПЦ, з використанням далеко не правових механізмів», – зазначив Климент.

«Путін – Сатана»: Данілов різко звернувся до представників Московської церкви

Данілов: «Нащо ви приховуєте свою назву? Це ж несправедливо, люди мають знати, куди вони ходять»

Якщо Українська православна церква Московського патріархату не має відношення до Росії, нехай офіційно відхреститься від неї, а не приховує свою приналежність. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов в ефірі телемарафону.

«Ви до совісті спочатку своєї зверніться. Нащо ви приховуєте свою назву? Це ж несправедливо, люди мають знати, куди вони ходять. Не маєте відношення до РФ, то офіційно відхрестіться, скажіть, що Путін – Сатана. Називайте речі своїми іменами і тоді буде по справедливості», – наголосив Данілов.

Також секретар РНБО виразив здивування щодо звернення намісника Києво-Печерської лаври митрополита Павла до президента Володимира Зеленського з проханням не забирати в Української православної церкви (Московського патріархату) храми на території лаври, які орендує УПЦ (МП).

«Наше суспільство після 24 лютого вимагає справедливості. І якщо ви ховаєте приналежність до Московського патріархату, до зв’язків з людьми, які моляться на території Росії за те, щоб нас вбивали російські солдати, то як ви можете тоді взагалі дивитися в очі українцям?», – зазначив Данілов.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області