За інформацією: Суспільне Чернівці.
Лазерний тир в осередку “Захисту України” Великокучурівської громади на Буковині. Суспільне Чернівці
У Великокучурівській громаді Чернівецької області раз на місяць збирають старшокласників в осередку викладання предмета "Захист України". Там їх на практиці навчають стрільби, керуванню дронами та медицині.
Заняття тривають весь день впродовж восьми уроків. Їх проводять ветерани російсько-української війни. Як змінився підхід до викладання "Захисту України" та що про це кажуть учні та вчителі – у матеріалі Суспільне Чернівці.
В осередку облаштували лазерний тир. Під час уроків "Захисту України" дітей ділять на команди, дають їм завдання влучити в якомога більше суперників, а потім за це оцінюють. Також закупили симулятори дронів та засоби, щоб вчити учнів надавати домедичну допомогу.
Учні в лазерному тирі. Суспільне Чернівці
Десятикласник Дмитро Онуляк каже, так уроки стали цікавішими.
"Усе подобається, особливо, як проходимо тактику та практику: стрільба, на симуляторах дронів літаємо, медицина теж. Весело. І багато що дізнаємося від наших вчителів, які багато чого побачили в цьому житті. З повагою ставлюся до них, бо вони передають досвід, отриманий за всі ці роки – справжні герої", – каже учень.
Лазерний тир. Суспільне Чернівці
Раз на місяць в осередок приїздять старшокласники з інших шкіл громади – дівчата та хлопці займаються разом. Заняття для них проводять ветерани російсько-української війни.
"Це все пояснюю з власного досвіду. Найбільшу увагу приділяємо тактичній та цивільній медицинам. Дітям цікаві й дрони. Кажуть, що ми вчимо керувати дронами, бо діти мають воювати. А чого воювати? Раптом потім весілля буде знімати", – каже ветеран та вчитель "Захисту України" Юрій Рудейчук.
Ветеран Юрій Рудейчук – вчитель “Захисту України”. Суспільне Чернівці
Навчання домедичної допомоги в осередку. Суспільне Чернівці
Осередок облаштували за понад 2 мільйони гривень. Частину грошей на це спрямували з державного бюджету за субвенцією, ще частину – з бюджету громади.
"Плануємо, що з нового навчального року або з 2027 року до нас доєднуються учні з інших громад. Наскільки я знаю, то Кам'янська громада готова привозити дітей на навчання в наш осередок", – каже начальниця відділу освіти Великокучурівської громади Людмила Настасійчук.
Що відомо про осередки "Захисту України"
Для створення осередків викладання уроків із "Захисту України" на область розподілили майже 70 мільйонів гривень з державного бюджету. За ці гроші переважно закуплять обладнання для навчання: симуляції управління дронами, навчальні тири та макети, аптечки та медичні тренажери, а також набори для роботи з електронікою. Понад 4 мільйони гривень з цієї суми, спрямують на підвищення кваліфікації вчителів.
Для створення осередків в області відібрали 25 шкіл.
Читати ще
Читати ще
Багато практики та без поділу за статтю: як викладають “Захист України” в осередку в Чернівцях
Читати ще
Хвилина мовчання та стройова підготовка: як викладають “Захист України” у школі Чернівців та що може змінитися цьогоріч
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]