За інформацією: Суспільне Чернівці.
Переможці конкурсу ініціатив з громад Буковини. facebook / Український Народний Дім
У Вижниці, Герці, Путилі та Чернівцях втілять мініпроєкти, які перемогли у конкурсі ініціатив та отримають фінансування. Вони спрямовані на підтримку переселенців та екологічне виховання.
Про це у коментарі Суспільному розповів координатор партнерства Українського Народного Дому у Чернівцях Ігор Баб'юк.
Це вже п'ятий конкурс ініціатив, який організовує партнерство. Цьогоріч надійшло 16 заявок. Схожа кількість охочих була і минулими роками. Серед учасників є громади, які подавалися вперше.
На конкурсі переважно підтримують ті проєкти, які мають соціальне значення, розв'язують певні проблеми, сприяють розвитку соціального підприємництва, особливо із залученням переселенців.
Які проєкти перемогли
Цьогоріч підтримали проєкти: про казкотерапію у Вижниці, психологічну допомогу для дітей, які постраждали від війни, та дітей-переселенців у Герці, екологічні пригоди дослідників у Путилі та мотиваційні листівки для переселенців у Чернівцях.
"З одного боку, це інституційна підтримка – щоб вони відчули, що можуть вигравати проєкти і можуть реалізовувати ідеї, а з іншого боку – це підтримка цікавих ідей соціального характеру", – каже Баб'юк.
У конкурсі перемогла переселенка з Сєвєродонецька, письменниця Марина Провоторова. Вона приїхала до Чернівців у березні 2022 року.
До повномасштабної війни створила туристичний путівник про рідне місто, хотіла продовжувати цю роботу. У межах проєкту хоче розробити і видати серію листівок та відеоролик – показати десять історій переселенців, щоби їх мотивувати.
"Тим, хто не знайшов себе у громадах, потрібна підтримка. За ці понад 2 роки люди виснажилися – навіть ті, які були дуже вмотивовані. Можливо, це їх надихне", – каже Марина.
Зараз жінка створила реєстраційну форму і шукає переселенців, які дадуть інтерв'ю і візьмуть участь у майстер-класах за участі художниці.
"Вони зможуть намалювати найвідоміші архітектурні об'єкти Чернівців у техніці кавового живопису. На звороті листівок буде їхня історія і QR-код, за яким можна буде переглянути ролик про всіх учасників", – ділиться переселенка.
Ще одна переможниця конкурсу ініціатив — завідувачка бібліотеки для дітей у Вижниці Ольга Ямбор. Каже, що завдяки проєкту планують оновити ляльковий театр, який є у приміщенні закладу.
"У театрі дуже застарілі ляльки. Ми їх неодноразово ремонтували, але зараз вони в такому стані, що складно відновити, тому вирішили завдяки проєкту змінити ситуацію. Театр не поновлювали більше 20 років, хоча активності там досі проводимо", – розповідає Ольга Ямбор.
Ляльковий театр у бібліотеці. facebook / Бібліотека для дітей у Вижниці
За її словами, у ляльковому театрі планують проводити майстер-класи, оновити ляльки, купити стінку, яка буде слугувати театральною ширмою.
"На базі бібліотеки є послуга "Залиш дитину на годину". Раніше переселенці більше користувалися цією можливістю, зараз багато людей виїхало. Тому набираємо по кілька дітей на день, займаємося з ними. Бувають дні, коли нікого немає. Театр – одна з локацій у бібліотеці. Завдяки такій грі хочемо розвантажити і заспокоїти дітей, а ще відволікти від гаджетів", – каже Ямбор.
На реалізацію кожного проєкту передбачили до 30 тисяч гривень. Гроші витратять на матеріали, організацію заходів, оренду приміщення. Проєкти мають втілити до жовтня цього року.
Що відомо про конкурс локальних ініціатив:
- Конкурс оголосили в межах впровадження проєкту “Розвиток організаційних здібностей недержавних громадських організацій через формування соціального партнерства" в межах Українського Народного Дому в Чернівцях за фінансової підтримки IM Swedish Development Partner.
- Конкурс запустили сім громадських організацій, які об'єднані у соціальне партнерство, — Клуб української молоді, Комітет виборців, Лабораторія культури, Буковинський центр виборчих технологій, “Гільфе”, Центр розвитку громад Ідея. Дія. Результат та Український Народний Дім.
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]