Лукашенко дізнався про замах, що готується на нього, і просить захисту у Заходу – ЗМІ

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко за кілька днів до листопадового засідання ОДКБ отримав інформацію про замах , що готується на нього. Керівник КДБ РБ Іван Тертель попередив свого шефа, що російська сторона готує його фізичне усунення, пише “Дзеркало тижня” з посиланням на власні джерела.

За даними видання, після цього глава білоруського режиму доручив своїй службі безпеки задіяти неофіційні канали зв’язку із Заходом та опрацювати питання надання йому та членам його сім’ї гарантій безпеки.

У матеріалі наголошується, що це не перший випадок, коли Лукашенко намагається встановити контакт із західними країнами та виторгувати для себе та сім’ї гарантії безпеки. У березні поточного року посланці нелегітимного президента також вели переговори із Заходом, але згодом вони закінчилися безрезультатно, оскільки Лукашенко не зміг виконати головну вимогу сторони – виведення російської армії з території Білорусі, цитує видання Діалог.

Лукашенко намагається заручитися підтримкою не лише на Заході, а й у Китаї. Переговори з китайською стороною з цього питання вів глава МЗС Білорусі Володимир Макей, який раптово помер наприкінці листопада. Ці контакти не влаштовували Москву, повідомляється у статті.

На сьогоднішній день незрозуміло, чи була смерть глави білоруського зовнішньополітичного відомства викликана природними причинами, чи це результат операції спецслужб РФ. Не виключено, що таким чином Кремль вирішив налякати Лукашенка, щоби підштовхнути його до безпосередньої участі у війні проти України, підкреслює видання.

Раніше аналітики Інституту Роберта Лансінга писали, що російські спецслужби найближчим часом можуть намагатись ліквідувати Лукашенка. За їхньою інформацією, Путін після повернення з саміту ОДКБ доручив військовій розвідці опрацювати сценарії замаху на главу білоруського режиму.

Тим часом колишній міністр культури Білорусі опозиціонер Павло Латушко також вважає, що смерть Володимира Макея могла бути попередженням Лукашенка.

Макей помер 26 листопада. Білоруські ЗМІ повідомляли, що причиною смерті міністра став серцевий напад.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області