Мадяр звернувся до українців із фронту з терміновою новиною

За перші 18 годин збору українці змогли задонатити вже 18 із 43 млн. гривень, які підуть на виробництво 20 000 протитанкових мін українського виробництва для ЗСУ.

Полк безпілотних систем “Птахи Мадяра” відкрив збір на виробництво протитанкових мін ПТМ-3, які передадуть десяткам підрозділів ЗСУ. Про це повідомив командир 414-го полку Роберт Бровді, також відомий за позивним “Мадяр”, пише Діалог.

В рамках збору підрозділ планує акумулювати 43 мільйони гривень, що піде на виробництво 20 000 протитанкових мін ПТМ-3 українського виробництва. Крім “Птахів Мадяра”, виготовлені засоби поразки також будуть безоплатно передані саперам та пілотам безпілотних систем із близько 60 різних підрозділів зі складу сухопутних військ ЗСУ, тероборони та ДШВ. Мадяр повідомив, що за перші 18 годин збору українці змогли задонатити вже 18 із 43 млн гривень. “З огляду на всі обставини, це фантастичні темп і згуртованість” , – заявив він, звертаючись до українців.

За виготовлення протитанкових мін відповідатиме інженерний підрозділ 414 полку, який вироблятиме велику частину компонентів. Зокрема, йдеться про формування та зварювання корпусу, наповнення мін вибухівкою та кінцеве складання. Також до роботи буде залучено іншого виробника, який постачатиме магнітні підривники, вироблені також в Україні.

Командир підрозділу Роберт Бровді наголосив, що його підрозділ здатний щомісяця випускати до 100 000 хв цього типу. Вартість одного такого виробу коливається в межах 50 доларів, з яких 30 складає підривник. Це еквівалентно 2–2,500 гривень. Він також зазначив, що ці вироби вже оцінюються відповідною службою Міністерства оборони та у майбутньому будуть кодифіковані.

ПТМ-3 ПТМ-3 – це радянська протитанкова міна, призначена для боротьби з легкоброньованою технікою та танками шляхом руйнування їх корпусу та гусениць кумулятивним струменем при наїзді на неї або при проходженні металевих об’єктів поряд. Оснащена дистанційним магнітним підривником міна важить 5 кілограмів, з яких 1,8 кг припадає на вибухівку. Кумулятивний струмінь формується під впливом вибухової енергії зі стінок сталевого корпусу.

Під час повномасштабного російського вторгнення українські військові активно використовують ці інженерні боєприпаси для дистанційного мінування фронтових ділянок та тилових районів ворога за допомогою безпілотників.

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області