Махінації із 300 га землі на 28 мільйонів гривень: на Буковині перед судом постануть голова сільради та державна реєстраторка

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Серед фігурантів – 62-річний голова сільської ради і 35-річна державна реєстраторка, які передали 300 га землі державної власності на користування у комунальну. Наразі відносно посадовців правоохоронці завершили досудове розслідування та скерували обвинувальний акт для розгляду до суду. Посадовцям інкримінують вчинення службового підроблення та зловживання повноваженнями.

Державна рестраторка. Фото обласна прокуратура

Як установили співробітники Слідчого управління ГУНП в Чернівецькій області, двоє буковинських посадовців всупереч чинному законодавству, використовуючи своє службове становище, погодили відчуження земельних ділянок загальною площею понад 300 га. Ці землі перебували у користуванні Національної академії аграрних наук України. Унаслідок службового підроблення, фігуранти без погодження уряду та землекористувача, передали ділянки у комунальну власність сільської ради.

Як повідомляє пресслужба Чернівецької обласної прокуратури, під час слідства було встановлено, що сільський голова, достовірно знаючи, що депутатський корпус не голосував за вказане питання, видав завідомо неправдивий офіційний документ – рішення сільської ради про прийняття у комунальну власність 4 земельних ділянок, які відчуженню не підлягають.

Надалі, державний реєстратор, зловживаючи своїми повноваженнями, без відповідних правовстановлювальних документів, незаконно провела державну реєстрацію переходу права власності на вказані ділянки від ГУ Держгеокадастру в Чернівецькій області до сільської ради.

В ході досудового розслідування правоохоронці здійснили низку слідчих дій та отримали результати експертиз, таким чином, зібрали достатню кількість доказів протиправної діяльності посадовців.

Унаслідок протиправних дій державі було завдано матеріальних збитків на суму 28 мільйонів гривень.

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснювали слідчі СУ ГУНП у Чернівецькій області за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області ДСР НП України.

Під процесуальним керівництвом Чернівецької обласної прокуратури слідчі поліції завершили досудове розслідування. Голові сільської ради інкримінують вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 366 (Службове підроблення), а державній реєстраторці – злочин, передбачений частиною 3 статті 365-2 (Зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги) Кримінального кодексу України.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області