Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт Путіна

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі в п’ятницю, 17 березня, видав ордер на арешт російського диктатора Путіна, якого підозрюють у скоєнні воєнних злочинів в Україні. Про це повідомляє пресслужба МУС.

Також видано ордер на арешт так званої дитячої омбудсмена Росії Марії Львової-Бєлової, зазначає NV.

У МКС заявили, що Путін і Бєлова, «імовірно, несуть відповідальність за воєнний злочин незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України на територію Росії» з 24 лютого 2022 року.

«Є підстави вважати, що пан Путін несе індивідуальну кримінальну відповідальність за вищезгадані злочини, за вчинення діянь безпосередньо, разом з іншими особами та/або через інших осіб… і за нездатність належним чином контролювати цивільних і військових підлеглих, які вчинили ці діяння», — сказано в повідомленні.

Генеральний прокурор України Андрій Костін у Facebook наголосив, що тепер глава кремлівського режиму офіційно є підозрюваним у скоєнні міжнародного злочину — незаконного примусового переміщення українських дітей.

«Це означає, що за межами Росії путіна мають заарештувати та передати до суду. А світові лідери тричі думатимуть, перш ніж тиснути йому руку або сідати з ним за стіл переговорів. Світ отримав сигнал, що російський режим є злочинним і його керівництво та поплічники будуть притягнуті до відповідальності», — зазначив він.

Костін назвав рішення історичним для України та всієї системи міжнародного права.

Раніше газета NYT із посиланням на джерела повідомила, що МКС планує відкрити дві справи щодо військових злочинів Росії проти України — про викрадення українських дітей і підлітків, яких відправляли на «перевиховання» у табори до РФ, а також про навмисні атаки росіян на цивільну інфраструктуру.

Офіс генпрокурора зафіксував депортацію понад 16 тисяч дітей із Донецької, Луганської, Харківської та Херсонської областей, але реальна цифра може бути набагато більшою. Україні вдалося повернути додому 308 дітей.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області