За інформацією: Суспільне Чернівці.
ТРК “Боянівка”. knin.ua
У квітні Чернівецька міськрада розірвала договори оренди з підприємством "Боянівка". Зробила це в односторонньому порядку через несплату оренди за землю — фірма заборгувала 36 мільйонів гривень. Суспільне Чернівці розповідає, які наслідки це має для Боянівки.
Про які ділянки йдеться
Згідно з рішенням, загалом у міськради було дев'ять договорів оренди землі на вулиці Хотинська, 43 з ТОВ "Боянівка". Йдеться про ділянки площею від 0,4 до 2,7 гектара.
Їх підприємство використовувало для торгівлі, обслуговування розважальної та виставкової зали, кафе, автотранспортного цеху та парковки, гіпермаркету з будматеріалами.
Частина цих договорів мали б завершитися за два роки, решта – у 2052 році.
Чому розірвали договір
Рішення про розірвання договору на сесії міськради у квітні підтримали 30 присутніх депутатів, троє не голосували. Під час засідання міський голова Роман Клічук розповів, що підприємство боргує 36 мільйонів гривень за оренду землі. Також впродовж 10 років не сплачували податок на нерухомість.
"Ми припиняємо договори оренди, бо вони, користуючись цими договорами, встановлюють тимчасові споруди, й інспекція з благоустрою не може вживати заходів", – розповіла начальниця міського управління земельних відносин Мар'яна Гаврилица.
Крім того, на території є земельна ділянки з маленькими будівлями, які можна ділити, та виставляти ділянку на торги, каже Гаврилица.
На пресконференції 2 серпня міський голова Роман Клічук сказав, що компанія з 2015 року перебуває у стадії банкрутства.
"Наскільки я проінформований, відкрита кримінальна справа за ухилення від сплати податків. Наймовірніше, ця компанія використовує стадію банкрутства для ухилення від податку. І 36 мільйонів гривень — це лише їхня заборгованість у бюджет міста. Ця компанія взяла в Ощадбанку пів мільярда гривень ще десь у 2013 році й не повернула. Питання до правоохоронців, чи є тут умисний зговір, чи є ухилення від податків, ну і швидше продати чи розпродати і закрити борги, як перед державним банком, так і перед містом. Занадто велика сума", — сказав Клічук на пресконференції.
Суспільне Чернівці надіслало запит до обласного управління Бюро економічної безпеки щодо того, чи справді відкрите кримінальне провадження щодо ТОВ "Боянівка". В управлінні відповіли, що "відомості щодо відкриття кримінального провадження відносно компанії ТОВ "Боянівка", а також досудового розслідування щодо такого провадження не підлягають розголошенню".
Водночас джерела у правоохоронних органах повідомили Суспільному, що щодо посадовців ТОВ "Боянівка" здійснюється досудове розслідування.
Які наслідки для Боянівки
"Після розірвання договору вони можуть користуватись приміщеннями, але не можуть вже нічого змінювати. Ні будувати, ні перебудовувати, ні оформляти якісь документи вони не зможуть, поки не укладуть договір оренди землі",— пояснив Клічук.
За словами Клічука, раніше договір оренди землі не розривали, бо вели перемовини з Боянівкою і банком.
"Врешті-решт очікували на пришвидшення. Не дочекались і звернулись до правоохоронних органів", — сказав Клічук на пресконференції.
Яка позиція Боянівки
У квітні у коментарі Суспільному представник компанія "Боянівка" Дмитро казав, що подавав заперечення на проєкт про розірвання договору землі, бо, за його словами, це порушує права Боянівки. Також, за словами представника Боянівки, він просив Клічука накласти вето на вже проголосоване рішення. Тоді розглядали варіанти, що ймовірно знову позиватимуться до суду на міську раду.
Суспільне телефонувало до представника компанії "Боянівка" Дмитра ще орієнтовно сім разів, аби запитати, чи планують сплачувати борг місту, чи дійсно боргують банку пів мільярда гривень й чи справді на них відкрите кримінальне провадження щодо ухилення від оподаткування. Його телефон вимкнений.