Митрополит Московського патріархату, який виправдовував напад росії на Україну, постане перед судом: йому загрожує до 8 років – СБУ

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Служба безпеки України заявляє, що зібрала беззаперечні докази вини очільника єпархії УПЦ МП у Вінницькій області Іонафана у публічному виправданні російської збройної агресії проти України.

Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на пресслужбу СБУ.

Повідомляється, що обвинувальний акт направлено до Тульчинського районного суду Вінницької області.

За матеріалами СБУ митрополиту загрожує реальний термін покарання – до 8 років позбавлення волі.

За даними слідства, митрополит УПЦ МП Тульчинський і Брацлавський Іонафан – в миру Анатолій Єлецьких – поширював серед вірян пропагандистські листівки, де закликав до захоплення влади та зміни меж державного кордону України.

Також на одному із сайтів РПЦ він розміщував публікації на підтримку російських окупантів та їхніх воєнних злочинів.

Під час обшуків за місцем проживання митрополита та у релігійних спорудах МП правоохоронці виявили: комп’ютерну техніку та мобільні телефони із доказами злочинних дій, прокремлівські агітки та літературу.

Під час обшуків за місцем його проживання та у релігійних спорудах правоохоронці виявили: комп’ютерну техніку та мобільні телефони із доказами злочинних дій, прокремлівські агітки та літературу.

Ініційована СБУ експертиза вилучених матеріалів підтвердила факти незаконної діяльності єпископа.

Дії фігуранта кваліфіковано за чотирма статтями Кримінального кодексу України.

11 жовтня стало відомо про обшуки в митрополита Іонафана. 12 жовтня Служба безпеки України підтвердила викриття керуючого однієї з єпархій УПЦ МП на Вінниччині Іонафана, який виправдовував агресію РФ і розпалював міжконфесійну ворожнечу серед вірян. 7 листопада стало відомо, що за матеріалами СБУ вінницькому митрополиту УПЦ МП Іонафану оголосили підозру в розпалюванні релігійної ворожнечі. Сам церковник заявляв на сторінках своєї єпархії, що озвучені спецслужбою закиди є безпідставними і не відповідають істині.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області