Модульні містечка та спортзали. Куди поселятимуть переселенців, які евакуюються у Чернівецьку область взимку

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Суспільне Чернівці

У Чернівецькій області готують 41 приміщення для вимушених переселенців, які приїдуть взимку. Там планують розмістити до чотирьох тисяч людей. Облаштувати будівлі мають до середини грудня. Також туди планують закупити генератори за гроші з бюджету області, громад та міжнародних організацій.

Про це у коментарі Суспільному сказала заступниця голови ОВА Альона Атаманюк.

За її словами, зараз в області вже облаштували приміщення, де можна поселити майже дві тисячі людей. У грудні планують розгорнути стільки ж. Якщо будівлі не встигнуть відремонтувати вчасно, переселенців будуть поселяти у школах, садочках та лікарнях.

Також з наступного тижня у Банилові планують відкрити модульне містечко, там облаштовують 10 будинків. Людей там зможуть поселити до Нового Року. Водночас спершу планують поселення у відремонтовані приміщення.

"Піковим періодом буде початок грудня через проблематику в енергетиці, деокупацію Херсонської області й те, що налагоджено залізничне сполучення та почалися евакуаційні поїзди", — сказала Атаманюк.

Шість об'єктів ремонтують за гроші обласного бюджету та бюджету територіальних громад. Ремонт інших приміщень фінансують міжнародні організації.

Більшість приміщень, де живуть переселенці в області, обладнані твердопаливними котлами. Інші приміщення мають газове опалення.

За словами заступниці голови ОВА, у середньому в область прибуває від 80 до 180 нових людей на день. Приблизно така ж кількість вимушених переселенців прибувала у жовтні. Більшість з них знаходять домівки самостійно, частина звертається, аби проживати у комунальних закладах.

"Якщо влітку, і навіть у жовтні на контактний центр нам телефонували вдень 20-30 людей, то сьогодні навіть до обіду було 145 дзвінків. Багато людей цікавиться можливістю переміщення з регіонів, де бойові дії або з деокупованих територій", — каже Атаманюк.

Що відомо

  • З початку повномасштабного вторгнення у Чернівецькій області прихистили понад 108 тисяч вимушених переселенців. За словами Атаманюк, лише приблизно 10% проживали у комунальних закладах або у шелтерах. Більшість людей розміщувалася у приватному секторі.
  • Станом на кінець листопада завершують облаштування модульних містечок у Чернівецькій та Новодністровській громадах.
Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області