За інформацією: Суспільне Чернівці.
Військовий з Чернівців Олександр Костенко, який проходить реабілітацію в госпіталі ветеранів війни. Суспільне Чернівці
Реабілітаційний центр при госпіталі ветеранів війни у Чернівцях – другий заклад, де військовий відновлюється. До того – перебував у Києві. Водночас мав три тижні перерви, коли був вдома та не виконував вправи. Через це стан Олександра погіршився.
"Йому був потрібний цілодобовий догляд. Нині він може сам сідати. Має можливість, бажання та усвідомлення, що на собі десь треба поправити одяг, покращити якість життя. Їсть відносно самостійно – не без нагляду, але ложку може тримати", – каже фізична терапевтка Наталія Діденко.
Військовий на реабілітації Олександр Костенко на занятті з фізичним терапевтом Олексієм Зінченком. Суспільне Чернівці
"Саша дає класні результати – не всім так вдається"
Зараз Олександр щоденно виконує фізичні вправи, які тривають до трьох годин. Оскільки раніше він займався боксом, то фізична витривалість дозволяє йому швидше реабілітуватися, каже фізичний терапевт Олексій Зінченко.
"Вправи – основа фізичної терапії. На першому занятті ми поклали Олександра в балансир, щоб побачити, чи тримає він спину. Коли я побачив, що він робить це гарно, зрозумів, що Олександр – перспективний і має достатньо ресурсу. Саша дає класні результати – не всім так вдається", – каже Зінченко.
Коли Олександр починає впевнено виконувати одні вправи, фізичну активність та навантаження для нього збільшують. Загалом під час занять з військовими займаються фізичні терапевти та ерготерапевти, за потреби – психологи та логопеди. Для кожного пацієнта застосовують індивідуальний підхід, бо орієнтуються на вид травми, стан м'язів, чутливість до болю та витривалість.
Олександр займається фізичними вправами. Суспільне Чернівці
"Твердо сказав, що хоче ходити"
Олексій розповідає, що у випадку з Олександром, ціль фізичних терапевтів – допомогти чоловіку навчитися самостійно пересуватися з ходунками. Ерготерапевти працюють над тим, щоб військовий міг себе обслуговувати, як-от одягатися, ходити до вбиральні й самостійно їсти.
Фізична терапевтка Наталія Діденко каже, що різниця між теперішнім станом військового і тим, в якому він потрапив у госпіталь, сильно змінилась. Зокрема тому, що Олександр має гарну мотивацію.
"Я запитала, яка мета його перебування у цьому закладі, й він одразу відповів: "Я хочу ходити". Це дуже похвально, бо є рідкістю для такого ураження, й він твердо сказав це. Так роль фізтерапевта спрощується – людина має мету, а ми допомагаємо її досягти".
Олександр робить вправи, що заново навчитися самостійно ходити. Суспільне Чернівці
Читати ще
Читати ще Одним з перших заходив у Курську область РФ: історія бійця, який реабілітується у Чернівцях
Читати ще “Сам дав дозвіл на ампутацію”: історія військового, якому першому на Буковині встановили електронний протез
Читати ще “Довів собі, що можу це зробити”: як військовий на протезах з Буковини піднявся на Говерлу
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]