Сьогодні, 15 листопада, на базі опорного закладу «Білоусівський ліцей» відбувся практично-теоретичний семінар щодо впровадження та дієвості системи НАССР в харчоблоках закладів освіти, який провели представники відділів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області.
Участь у заході взяли міський голова Василь Козак, начальник відділу освіти Галина Рябко, начальник відділу безпечності харчових продуктів та кормів управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області Тетяна Стефаник, начальник Дністровського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Чернівецькій області Віктор Кувіла, начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Дністровського районного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області Іван Лисий та фахівці відділу, керівники закладів загальної середньої та дошкільної освіти громади та організатори харчування в освітніх установах.
В ході роботи учасники зустрічі обговорили особливості системи НАССР та основні етапи її запровадження в закладах освіти. Про особливості стратегії реформування системи шкільного харчування у Чернівецькій області розповіла начальник відділу безпечності харчових продуктів та кормів управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області Тетяна Стефаник.
Міський голова Василь Козак наголосив на тому, що харчуванню дітей в закладах освіти Сокирянської громади завжди приділяється першочергова увага, а сфера освіти є однією з пріоритетних у роботі міської ради. Звернув голова громади і увагу на те, що в більшості закладів освіти громади ще в довоєнний час проведено капітальні ремонти харчоблоків та забезпечено відповідне технічне обладнання для якісного приготування їжі для школярів.
Під час заходу учасники оглянули харчоблок Білоусівського ліцею, обмінювались досвідом та ділились власними здобутками у запровадженні системи НАССР.
Зазначимо, що НАССР (Hazard Analysis Critical Control Points) – система аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках. Це міжнародно визнаний метод виявлення та управління ризиками, пов’язаними із безпечністю харчових продуктів, система управління, в якій безпечність харчових продуктів досягається шляхом аналізу та контролю небезпечних факторів біологічного, фізичного та хімічного походження починаючи від сировини до обігу та споживання готової продукції.