На базі музею подій російсько-української війни відбувся інтеграційний кінопроект за участь членів Молодіжних рад при Сокирянській та Сватівській міських радах

Днями в музеї подій російсько-української війни, що в місті Сокиряни, за участю членів Молодіжної ради Сокирянської міської ради та їх колег із Молодіжної ради при Сватівській міській раді (Луганська область), а також старшокласників Сокирянського ліцею,  відбувся  інтеграційний кінопроект, де було переглянуто військову драму «Мирний-21» українського режисера Ахтема Сеінтаблаєва.

 

В основі фільму — реальна історія луганських прикордонників, які дали бій окупантам, попри перевагу ворога в силі та техніці.

Фільм зображує події червня 2014 року, які відбулися на прикордонні Луганщини. Тоді російські спецслужби та агенти намагалися схилити бійців луганського прикордонного загону зрадити Батьківщину. Таким чином вони намагались повторити кримський сценарій та захопити українські території без бою. Попри відсутність досвіду, за рішенням чинного командира, загін вступив в бій. Тоді прикордонники не лише не зрадили Батьківщині, а й дали бій окупантам та вийшли з оточення без втрат.

Після перегляду учасники обговорили значення кінострічки та черговий раз пересвідчились в незламності українського народу та мужності наших військових.

Впровадження такої практики перегляду фільмів є надзвичайно важливим інструментом обговорення важливих і складних тем, адже часто  стрічки українських режисерів стають частиною уроків з історії та географії України.

 

Практику перегляду вітчизняних фільмів з подальшим обговоренням фахівці відділу культури і спорту міської  спільно із членами Молодіжної ради планують впровадити на систематичній основі.

 

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області