На Буковині оновлюють систему сповіщення про тривогу: що зміниться

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Фото ілюстративне: depositphotos.com

У Чернівецькій області оновлюють систему сповіщення про повітряну тривогу – радянську систему доповнять цифровою. Так збільшать кількість сирен, зроблять сигнал гучнішим та зможуть вмикати сирену з кількох місць.

Про це у коментарі Суспільному розповів начальник обласного управління цивільного захисту населення Олексій Гайдай.

Нову модель оповіщення розробила Державна служба з надзвичайних ситуацій. Також безкоштовно передала в область техніку та систему управління. Попередньо її мали тестувати до 23 березня, але, за словами Гайдая, можуть продовжити ще на місяць, щоб випробувати додаткові можливості системи.

"Якщо в одному місці вимкнуть світло, ми запустимо сирену з іншого місця. Також розробили механізм запуску сирен вручну за допомогою зі звичайної кнопки. Люди, які відповідають за це, коли отримають інформацію про тривогу, зможуть увімкнути сирену й сповістити населення", — каже Гайдай.

На початку повномасштабного вторгнення в області працювали 18 сирен, зараз їхню кількість збільшили до 148, найбільше встановили – у Чернівцях. Ще 30 сирен планують купити, вартість однієї складає від 18 тисяч гривень до майже 25 тисяч гривень.

У семи громадах області сирени відсутні — це понад тридцять населених пунктів. За словами Гайдая, громади мають мати власну систему сповіщення й за це відповідає місцева влада. Голови купували нові системи оповіщення або отримували їх від волонтерів чи партнерів.

У громадах, де сирен немає, про тривогу сповіщають в групах у соцмережах, по радіо та медіа. Також працюють гучномовці, але вони передають сигнал на невеликі відстані.

"Сирена має звучати на відстані до двох кілометрів та охоплювати весь населений пункт. Тому маємо збільшити кількість сирен та дальність їх звучання".

Водночас наразі оновлюють обласну систему. Усі сирени об'єднують в одну мережу, щоб попередити можливі збої під час оповіщення. За словами Гайдая, після оновлення обласної системи, вирішуватимуть з головами громад, як розвивати систему оповіщення громад. Ймовірно, передаватимуть обласну систему, щоб громади могли керувати нею.

Що відомо

  • Оновлювати систему почали у 2020 році – тоді підписали Концепцію про модернізацію системи, але нове обладнання встановлювали вже під час війни. До цього в області працювала радянська система оповіщення, розміщена у старих підрозділах міліції, каже Гайдай. У період воєнного стану стару радянську систему не демонтуватимуть, вона дублюватиме сповіщення як додатковий сигнал.
Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області