На Буковині з початку війни розлучилось понад 330 пар: що змінюється в процедурі розлучення під час воєнного стану

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Фото ілюстративне. Джерело: unsplash.com

У Чернівецькій області з початку повномасштабного вторгнення зареєстрували понад 330 розлучень — минулоріч за такий же період було 467 розлучень. Попри воєнний стан право на припинення шлюбу не може бути обмежено.

Про це йдеться

Фото: Суспільне ЧернівціЗапиту відповіді Міністерства юстиції на запит Суспільного.

За рішенням суду розлучилось 212 пар, за взаємною згодою — 119. Серед тих, хто розлучався одна пара з Херсону.

Юристи Чернівецького центру з надання безоплатної вторинної правової пояснюють, що під час воєнного стану заяву через відділи РАЦС можна подати онлайн за допомогою державного ресурсу dracs.minjust.gov.ua. Втім для завершення процедури подружжю все ж необхідно відвідати відділ РАЦС офлайн.

Коли оформляють розлучення

Через місяць із дня звернення до органу. Мешканці окупованих населених пунктів та територій наразі не мають можливості подати заяви, бо місцеві відділи РАЦС не працюють.

Читайте також: Від початку повномасштабної війни понад 20 військових з Буковини одружилися онлайн

Якщо один із подружжя перебуває на окупованій території

До повномасштабної війни один із подружжя приїздив до найближчого міста на підконтрольну Україні територію й оформлював нотаріально засвідчену заяву до РАЦСу про розірвання шлюбу. Тоді він передавав цю заяву іншому з подружжя і повертався додому.

На окупованих територіях українські РАЦСи мають право видавати документи про розірвання шлюбу. Це дозволено закономСтаттею 9 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України"..

Якщо ви знаходитесь за кордоном

Якщо подружжя перебуває за кордоном й у них немає спільних неповнолітніх дітей, можна подати заяву про розірвання шлюбу до консульської установи України. Зразок заяви надають на місці.

Якщо у подружжя є спільні діти або одна зі сторін не згодна розлучатись, такі спори вирішуються у судовому порядку на території України.

Куди подається позов про розірвання шлюбу

За місцем проживання або перебування відповідача, або за місцем реєстрації (якщо на утриманні є неповнолітня дитина). Якщо потрібний суд не працює, то на сайті Верховного Суду можна дізнатися, який найближчий суд виконує його функції.

Якщо РАЦС не працює

Потрібно дізнатись чи можна подати заяву онлайн або направити її поштою до іншого РАЦСу. Це необхідно уточнити на місці або за телефоном. Вартість – 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходу громадян.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області