На Буковині за три тижні захворюваність на COVID-19 зросла у 5-10 разів

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Впродовж першого року повномасштабного вторгнення кількість зафіксованих випадків коронавірусу зменшилась. Але це не означає, що COVID-19 зник. Не всі хворі звертались до лікарень. Якщо говорити про останні два тижні, то захворюваність на коронавірус на Буковині значно зросла. Ще на початку березня щоденно виявляли 10-20 нових хворих. Зараз ця кількість сягнула 70-100. Тобто, за 3 тижні захворюваність зросла у 5-10 разів. Внаслідок цього почали заповнюватись стаціонари.

Про це повідомляє Чернівецька ОВА.

«Наразі розгорнуто по області 424 ліжка для ковід-хворих. Якщо раніше вони були заповнені на 10-15% (40-60 хворих), то зараз ця цифра сягнула 40% (150 хворих). Якщо ця кількість перетне межу у 50%, тоді нам потрібно буде розгортати нові ліжка.

Зараз в нас є 450 активних хворих, з них 150 перебувають у лікарнях. Тобто, дві третини мають легкий перебіг. Як і попереднього року, більша кількість пацієнтів – діти.

Ми готові до збільшення кількості хворих. Кисень є, необхідні препарати теж. Але, зважаючи на те, що в країні війна, а ми приймаємо не лише місцевих мешканців, а й ВПО, тож постане питання браку ліжок», – каже заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Марія Поліщук.

За її словами, є чудовий засіб, який запобігає цій небезпеці, але яким недостатньо ефективно користуються – це вакцинація.

«Люди вирішили, що у 2021-2022 році вони вакцинувались і цього достатньо. До слова, найактивнішим роком вакцинації був 2021. У 2022 році, у зв’язку з війною, стресом, іншими обставинами, дуже мало людей проходило щеплення.

Для повного захисту необхідно мати перших дві дози та додатково ревакцинуватись (або одне щеплення однодозної вакцини Janssen та бустерну дозу). Тоді ми можемо говорити, що людина має базовий захист. Якщо немає первинного комплексу щеплень, то людина є схильною до захворювання на ковід», – каже Марія Поліщук.

Здебільшого, на 3-4 рік пандемічні захворювання починають мати сезонний характер.

Наразі на Буковині ще не досягли необхідних 80% вакцинації проти коронавірусу. У Чернівецькій області двома дозами щеплені лише 45% дорослого населення.

«Усі необхідні вакцини є, є навіть спеціальні дитячі вакцини із меншим вмістом препарату, оскільки раніше малюкам вводили неповну дозу. Ми хочемо, щоб люди почули наш заклик і йшли вакцинуватись. Ті, хто зробив одну дозу, щоб пройшли повний курс і зробили другу. Хто має дві дози – пройшли ревакцинацію третьою. Навіть такий простий крок відчутно знизить захворюваність», – запевнила посадовиця.

Знайти найближчий пункт щеплення проти COVID-19 ви можете за посиланням: https://list.covid19.gov.ua/. Хоча, якщо перейти за цим посиланням, то навпроти Чернівецької області значиться: Центри вакцинації тимчасово не працюють.

І де ж буковинцям вакцинуватися?

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області