Від початку 2025 року у Чернівецькій області виявили 255 підприємців, які ухилялися від сплати податків. За такий же період минулого року виявляли 99 підприємців.
Про це Суспільному повідомили в обласному управлінні податкової служби у відповідь на запит.
Згідно з відповіддю на запит, найчастіше фіксують ухилення від сплати податку на доходи фізичних осіб (фізичні особи мають сплачувати його за результатами річного декларування), військовий збір (фізичні особи мають сплачувати його за результатами річного декларування) та єдиний податок з фізичних осіб.
За ухилення від сплати податків передбачена адміністративна, фінансова та кримінальна відповідальність.
Кримінальна відповідальність передбачає штраф з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років. Фінансова відповідальність передбачає штрафи.
Станом на квітень 2025 року на Буковині зареєстровано майже 47 тисяч платників податків: понад 46 тисяч ФОПів та понад 500 фізичних осіб, які не проводять незалежну професійну діяльність.