На якому етапі будівництво пунктів пропуску “Шепіт” та “Руська” на Буковині

За інформацією: Суспільне Чернівці.

В’їзд до контрольно-пропускного пункту “Порубне-Сірет”. Суспільне Чернівці

Будівництво контрольно-пропускних пунктів "Руська – Ульма" та "Шепіт – Ізвоареле Сучевей" не можуть розпочати, бо пункти пропуску перебувають на балансі Чернівецької митниці. Раніше для під'їзду до цих пунктів капітально відремонтували дорогу. Також потрібно розробити проєкт та порахувати вартість робіт, втім спершу КПП потрібно передати агентству з розвитку інфраструктури.

Про це повідомили в обласній адміністрації у відповідь на запит Суспільного.

КПП "Шепіт"

Проєкт щодо відведення ділянок під будівництво КПП розробили у 2021 році. За проєктом, пункт пропуску "Шепіт – Ізвоареле Сучевей" має обслуговувати пішоходів та автомобілі до 3,5 тонн. Вантажного сполучення не матиме. Про це у грудні 2023 року Суспільному повідомили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури у відповіді на запит.

Торік у червні в області завершили ремонт двох кілометрів дороги на автошляху двокілометрового відрізка автошляху Т-26-01 Чернівці – Вашківці – Путила – КПП "Руська", яка має під’їзд до КПП "Шепіт".

Роботи вартували понад 170 мільйонів гривень – це гроші з держбюджету та міжнародного гранту. Зокрема, за ці гроші зробили берегоукріплення, відремонтували два мости та встелили нижній шар асфальту.

У лютому 2023 року в ОВА повідомляли Суспільному, що наступним етапом після ремонту дороги буде будівництво самого пункту пропуску "Шепіт".

КПП "Руська"

На пункті пропуску "Руська – Ульма" планують збудувати зони обслуговування та облаштувати стаціонарну систему сканування для огляду легкових автомобілів.

На сесії Селятинської сільради затвердили проєкти землеустрою з відведення земельних ділянок для будівництва КПП. Водночас передачу землі для цього потрібно додатково врегулювати законодавчо, йдеться у відповіді на запит.

Також потрібно збудувати, капітально чи поточно відремонтувати окремі ділянки доріг до КПП. Їхній перелік та обсяг робіт буде відомий після розробки проєктно-кошторисної документації.

Водночас обидва пункти пропуску перебувають на балансі Чернівецької митниці. Їх мають передати Державному агентству відновлення та розвитку інфраструктури. Коли це зроблять та виготовлять техніко-економічне обґрунтування, визначать орієнтовний термін відкриття пунктів.

"Це питання ОВА підняла на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад 2 грудня 2024 року у Вижниці. Члени конгресу підтримали звернення до Державної митної служби щодо пришвидшення процесу передачі на баланс Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури", — йдеться у відповіді на запит.

Розвиток цих пунктів пропуску передбачений Стратегією з розбудови прикордонної інфраструктури з Європейським Союзом та Молдовою до 2030 року. За цією стратегією Чернівецька область стане одним із ключових транспортних коридорів, який поєднає Україну з Європейським Союзом.

Пункти пропуску планують побудувати за гроші європейських фондів на умовах співфінансування з державним бюджетом.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області