На обурення жителів Буковини АТ Чернівціобленерго пояснює, чому графік відключень світла може «плавати»

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Енергосистема України поступово відновлюється, вона працює динамічно, ситуація змінюється щогодини, тож і графіки також можуть дещо зсуватися упродовж доби.

АТ Чернівціобленерго на своїй сторінці у Фейсбук пояснює, чому графік відключень світла може «плавати» впродовж доби:

Причина 1. Якщо у якусь конкретну годину обсяги споживання будуть збільшуватися понад дозволених лімітів, потужності в мережах буде недостатньо, тому можуть запроваджуватися додаткові аварійні відключення для негайного збалансування роботи енергомереж. У такому випадку відключення необхідно застосувати на конкретній ділянці мереж терміново, незалежно від того, чи передбачене там за графіком відключення електроенергії.

Причина 2. Щоб увімк/вимкн лінію, бригади енергетиків мають добратися до енергооб’єкту і виконати необхідний обсяг безпекових інструкцій. На це потрібен час, тому на 20-40 хв графік може відхилятися від зазначеної години.

Причина 3. Відключення за графіком можуть відрізнятися від реальних відключень за конкретною адресою через можливі аварії на лінії та планові роботи у мережах, які під напругою не виконуються.

У енергетичній структурі нагадують, що застосовані погодинні відключення вимушені, тимчасові і вкрай необхідні, щоб вберегти вцілілу частину енергосистеми від перевантаження і технологічних аварій.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області