На Запоріжжі воїн два дні йшов до побратимів з кулею в серці

Дві доби — стільки довелося пройти з пораненнями кінцівок і кулею в серці військовослужбовцю на позивний Туз із Дніпропетровщини, допоки його не евакуювали. Поранення чоловік отримав при звільненні села Роботине на Запоріжжі. Прооперували Туза в Запоріжжі, зараз проходить лікування у Вінниці.

Неймовірну історію військовослужбовця повідомяє Суспільне.

Український військовий на позивний Туз із Дніпропетровщини пішов добровольцем до лав ЗСУ близько 4 місяців тому. Після навчань чоловіка направили до Роботиного. Під час штурму села у серпні отримав чотири кульових поранення, одне з них у шию. Як виявилося згодом — куля з шиї потрапила у серце.

“Ніхто не міг навіть уявити собі, що поранення шиї може призвести до такого розташування кулі. У правому передсерді. Складне місце. Воно знаходилося саме в порожнині серця”, — розповів військовий лікар Ярослав Тєлушко.

Ярослав Тєлушко, військовий лікар. Фото: Суспільне Запоріжжя

Сам Туз розповідає, навіть не підозрював, що куля дісталася сердця:

“Я не відчував, що в мене куля в серці, чесно. Лікар також казав, що не схожий ти на людину з кулею в серці. Потім зробили операцію, дійсно витягли кулю. Нічого я не відчував, в мене все боліло, в принципі, але серце не боліло”.

Куля, що потрапила у серце військовослужбовця на позивний Туз. Фото: лікаря Ярослава Тєлушка

Окрім поранення у шию чоловік мав ще травми кінцівок. Лікарі кажуть: отримав складний перелом кісток обох передпліч, також дістав поранення ноги. Трапилося це під час штурму Роботиного — потрапили у російську пастку з побратимами:

Поруч стояв червоний будинок, дошками забиті вікна були, підозріло. Тому, що всюди вікна розбиті, а там дощечками забиті. Ми тільки туди, а звідтіля нас почали з кулемета накривати, ми почали назад відтягуватися у той час з іншого будинку, де хлопці наче зачистили, також почали накривати.

Військовослужбовець з позивним Туз. Фото: Суспільне Запоріжжя

Рятуватися з отриманими пораненнями довелося самостійно — сам наклав турнікет. Після рушив до побратимів, але з пораненнями шлях зайняв дві доби. Туз каже: вижити допомогли думки про його доньок — 12-річну Катерину, 8-річну Альбіну та 7-річну Анну.

Я так хотів їх побачити. Я про них думав. Лежу-лежу, думаю, я ще живий і поповз до пацанів своїх, і всю дорогу я виходив і думав, що за будь-яких обставин дочок побачу.

Доньки військовослужбовця на позивний Туз. Фото: особистий архів військовослужбовця з позивним “Туз”

Чоловіка евакуювали до Запоріжжя, тут йому зробили операцію та витягли кулю з серця. Зараз чоловік лікується у Вінниці. Каже: після реабілітації одразу поїде додому на Дніпропетровщину до доньок. А якщо здоров’я стане — повернеться до побратимів.

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області