В органах прокуратури України наразі працює 831 працівник, який має статус особи з інвалідністю, із них – 524 прокурори.
“Тобто до 10% прокурорів — інваліди! В якій ще галузі серед працюючих така кількість інвалідів?” — повідомив народний депутат України Олексій Гончаренко.
Десятки українських прокурорів, ймовірно, оформили собі фальшиву інвалідність. Але робили вони це не заради уникнення мобілізації, якій вони і так не підлягають. Насправді вся справа в грошах, розповів в інтерв’ю hromadske колишній заступник генерального прокурора України Микола Голомша.
“Прокурори хочуть мати, крім заробітної плати, ще й додаткові гроші, а оформлення інвалідності — дієвий спосіб їх отримати. Тому що пенсія по інвалідності є доволі значною виплатою”, – розповів він.
Експерт зауважив, що за законом прокурори мають право на солідну пенсію “за вислугою років”. Але вона доступна лише тим, хто працював в прокуратурі щонайменше 25 років, з них 15 років — на прокурорських посадах.
“Шахраї не хочуть чекати так довго. І знайшли шпаринку в нашому законодавстві. А шпаринка така: прокурорам, які визнані особами з інвалідністю першої або другої групи, призначають пенсію по інвалідності в розмірі 60% їхньої заробітної плати (і далі — увага!) за наявності стажу роботи в органах прокуратури не менше ніж 10 років. Розумієте — лише 10 замість 25! І ти маєш ті самі гроші, як після чверті віку важкої служби“, – пояснив Голомша.
Окрім суто меркантильних причин є й більш практичні. За словами експерта, закон забороняє переводити посадовця на службу в інший регіон без його згоди, якщо він має певну групу інвалідності.
Від редакції. Отже, питання риторичне. Чи може бути в країні справедливість та верховенство Закону, якщо самі прокурори використовують різні схеми для свого збагачення та уникнення відповідальності?