Заява Енергоатома щодо ситуації на Південноукраїнській АЕС не відповідає дійсності. Про це у Telegram заявив народний депутат України від фракції Голос Ярослав Железняк, пише NV.
«Ну нарешті – „Енергоатом“ вийшов з комунікацією. Просто ці енергетичні пацюки знову напряму і дуже — дуже сильно брешуть. Зараз будемо тоді, як і обіцяв, проводити повторну вправу», — наголосив депутат.
«1. Ще у понеділок (2 вересня — ред.) зранку чудово працював на 1000 МВт. Що дуже легко довести
2. На Південноукраїнській АЕС немає мережевих обмежень від Укренерго.
Відповідно ось це «…блок повернеться у роботу, коли будуть зняті обмеження від Укренерго» тупа і неприкрита брехня. І «зауваження» це взагалі щось нове придумали.
А правда дуже проста: ці корупціонери нормально не зробили ремонт, і тому у них там поломка. Все. Тому півкраїни сидить без світла. Обіцяли плюс 1 ГВт, а вийшло мінус 1 ГВт. І імʼя цієї проблеми: «Галущенко і Котін». Скоро документами це все підтвердиться”, — наголосив Железняк.
Раніше повідомлялося, що поспіх у ремонті другого енергоблоку на Південноукраїнській АЕС міг призвести до виходу з ладу головного циркулярного насосу установки. Про це NV Бізнес розповів співрозмовник у парламенті, знайомий з ситуацією на ПАЕС.
«Щоб замінити цю деталь, треба пів реактора розібрати. Це був неякісний ремонт», — зазначив співрозмовник, додавши, що це вже друга поломка за останній рік на атомних реакторах.
Перша відбулась весною 2023 року на другому енергоблоці Хмельницькій АЕС-2, який досі працює зі зменшиною потужністю на видачу у мережу на 200 МВт.
Таким чином, через поломки не працюють на повну потужність вже 2 блоки АЕС із загальною втратою до 700 МВт. На Південноукраїнської АЕС є три енергоблока. Тип реакторів — ВВЕР-1000. Генеруюча потужність складає 3000 МВт.
Інформацію про проблеми на ПАЕС також підтвердив Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики.