Наслідки ракетної атаки. Пошкоджено дев’ять об’єктів генерації, АЕС обмежують роботу. Що буде зі світлом? — подробиці від Міненерго

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Ракетна атака РФ 16 грудня призвела до пошкодження орієнтовно дев’яти об’єктів генерації та обмежила виробництво атомних станцій.

Про це в ефірі телемарафону “Єдині новини” заявив міністр енергетики Герман Галущенко, повідомляє НВ.

«Те, що ми вже бачимо, є пошкодження близько дев’яти об’єктів генерації. Зараз ми ще верифікуємо пошкодження. Відповідно, пошкоджено підстанції, які передають е/е, що призвело до обмеження виробництва, насамперед атомної генерації», — сказав Галущенко.

За його словами, зараз наслідки ракетного удару фіксуються, ситуація аналізується, щоб збільшити виробництво електроенергії найближчим часом.

«Зараз ми спробуємо максимально швидко додати атомні станції до системи», — наголосив Галущенко.

При цьому він зазначив, що буде складна ситуація у Харкові.

«Я не хочу називати об’єкти, в які відбулися влучання, намагатимемося якнайшвидше їх відновити», — запевнив міністр.

Він зазначив, що вже не вперше російські агресори намагаються бити і по генерації, і по об’єктах, що розподіляють, назвавши їхні дії «звичайною черговою терористичною атакою».

Коментуючи повідомлення НЕК Укренерго про втрату внаслідок атаки 50% споживання, він пояснив, що це означає неможливість постачати е/е до половини споживачів.

«Прошу громадян з розумінням поставитися до аварійних відключень і запевняю, що ми зробимо все і навіть більше, щоб якнайшвидше відновитися», — сказав голова Міненерго.

ОНОВЛЕНО 20:00

В Укренерго скасували надзвичайну ситуацію в енергосистемі

Компанія Укренерго припинила дію надзвичайної ситуації в об’єднаній енергосистемі України після масованих російських ракетних ударів у п’ятницю, 16 грудня. Про це повідомляє пресслужба компанії.

Надзвичайну ситуацію запроваджували через удари по українських теплоелектростанціях, гідроелектростанціях і підстанціях магістральних мереж та втрати понад 50% споживання. Режим НС стосувався лише ринкових операцій.

В Укренерго раніше повідомили, що найбільше від російських атак постраждали північний, південний і центральний регіони. Через те, що це вже дев’ята хвиля ракетних ударів по українських енергооб’єктах, відновлення може зайняти більше часу. Насамперед підключать об’єкти критичної інфраструктури: лікарні, водоканали, об’єкти теплопостачання, очисні споруди.

У п’ятницю, 16 грудня, Росія завдала нового масованого удару по Україні. Цілями ударів стали енергооб’єкти в багатьох областях.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області