НБУ зобов’язав обмінники приймати старі долари “з-під матраца”

В Україні з 1 липня змінилися правила щодо прийому валюти в обмінниках. Нацбанк заборонив фінустановам не приймати старі доларові купюри, які не мають ознак сильного зношування або серйозних пошкоджень. Тобто пом’яті долари із “заначки” банки та обмінники зобов’язані прийняти.

Крім того, обмінники не мають права вимагати додаткову комісію за прийом таких “баксів”. Про це нагадали в НБУ, пише Обозреватель.

“Всі банкноти іноземної валюти, незалежно від номіналу та року випуску, мають обмінюватися на гривню, якщо вони дійсні та не зношені або пошкоджені. Так-так, і трохи потерту сотню з-під матраца – теж приймуть”, – заявили у Нацбанку.

Так, банкам і небанківським обмінним пунктам заборонено відмовляти клієнтам в обміні валюти, якщо лічильник чи детектор на касі підтвердив справжність банкнот. На інкасо (з додатковою комісією) приймаються лише значно зношені чи пошкоджені банкноти.

Такі купюри вилучаються з обігу та пересилаються за кордон для обміну на нові. Значно зношеною вважається валюта:

яка розірвана чи розрізана на кілька частин;
видалено окремі цифри, позначення номіналу текстом, пошкоджено зображення портрета, оптичні елементи не видно;
колір паперу змінився;
плями та забруднення займають більше ніж половину купюри;
обпалені, пропалені, старі;
мають очевидні друкарські недоліки.

Важливо пам’ятати, що банки та обмінники, які не беруть валюту на інкасо, можуть значно зношені купюри не брати.

Як повідомлялося, після запровадження нових правил обмінники продають банкноти 1996 року випуску, а клієнти відмовляються їх купувати. Щоб виправити ситуацію, деякі компанії пропонують знижку на вказані купюри.

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області