“Не можу помитись, попрати та знайти роботу”. Як у забутому селі на Буковині живе переселенка з Сумщини

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Будинок, у якому у Білій Криниці живе переселенка Ольга Сюрина. Фото: Суспільне Чернівці

Як Ольга живе у селі, яке вимирає

У Білій Криниці живе до пів сотні людей. Тут немає магазину та аптеки, втім іноді приїжджає медсестра. Також тут немає роботи — найближче місце, де могла б працювати Ольга, у Глибоці. Але жінка каже, що і там працювати не може, бо туди можна доїхати лише зі Старого Вовчинця. З Білої Криниці туди потрібно йти пішки сім кілометрів.

А чому добиратись до Вовчинця з Білої Криниці? Тому що тут не їздить жоден автобус. І назад знову ж ці сім кілометрів йти пішки.

Вулиця у Білій Криниці, на якій проживає переселенка Ольга Сюрина. Фото: Суспільне Чернівці

Зараз Ольга живе з допомоги сусідів та доньки, яка щомісяця висилає рідним харчів на 2 тисячі гривень. Відтак жінці доводиться обмежувати себе у їжі, тому у її раціоні переважно супи та каші. Ситуація покращується, коли Ольга має роботу — це сезонний підробіток.

Тобто якщо людям треба посадити картоплю, допомогти прополоти, викопати, комусь порубати дрова. Це вже син може. Працювали на озерах, на сортуванні риби, а зараз – все.

Цим харчується переселенка Ольга Сюрина. Фото: Суспільне Чернівці

У будинку, де живе Ольга, немає підведеної води, тому раз на чотири дні жінці потрібно ходити до криниці, щоб набрати 100-120 літрів води. Цю воду потрібно очищувати, бо вона забруднена — лише після цього використовувати для приготування їжі.

Також через те, що немає води, Ольга не може прати речі та приймати душ. Ще це пов'язано з тим, що у кімнаті прохолодно — лише 15 градусів.

Голову, руки, ноги – це можна помити. Це ще терпимо. А тіло – вже інше. Тільки вологі серветки.

У Ольги шість котів. Їх вона називає своїми "дітьми", а частину з них перевезла з собою з Шостки. Іноді жінка обмежує себе у їжі, щоб нагодувати тварин.

Один з котів переселенки Ольги Сюриної. Фото: Суспільне Чернівці

Ольга каже, що сумує за своїм домом у Шостці та мріє туди повернутись, бо там кращі умови для життя у місті.

Читати ще

Читати ще

Як у Чернівецькій громаді підтримують та інтегрують переселенців

Читати ще

На якому етапі будівництво трьох багатоквартирних будинків для переселенців у Чернівцях

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області