Не забудьте перевести вночі годинники. Стало відомо, чому Зеленський не підписав законопроєкт про відміну “літнього часу”

Торік парламент проголосував за відміну сезонного переведення стрілок годинника, але закон не набув чинності, оскільки його не підписав президент. Тому в ніч на останню неділю березня Україна традиційно перейде на літній час.

Отже, у ніч на 30 березня українцям доведеться перевести стрілки годинника на одну годину вперед. Такий перехід регламентується ухвалою Кабміну від 13 травня 1996 року, передає Dialog.UA.

Минулого року Верховна Рада проголосувала за відміну сезонного переведення часу, припускаючи, що 27 жовтня українці зроблять це востаннє. У записці пояснення до законопроекту зазначалося, що відмова від зміни часу позитивно позначиться на здоров’ї громадян, оскільки різкі зміни можуть викликати погіршення самопочуття і зниження працездатності.

Проте закон так і не набув чинності, оскільки його не підписав президент Володимир Зеленський.

За даними ВВС, рішення було обумовлено прогнозами значних економічних втрат у разі збереження зимового часу на постійній основі.

Тим часом у Мінекономіки пояснили, що зимовий час відповідає географічному положенню України, тоді як літній час запроваджується для більш ефективного використання світлового дня.

Фактично 31 березня після 3:00 ночі одразу настане 4:00, а спати ми будемо на годину менше.

Годинники на смартфонах, ноутбуках, планшетах та інших гаджетах переходять на літній чи зимовий час автоматично, адже виробники встановлюють синхронізацію за заводськими налаштуваннями. Коли пристрій підключений до мережі, він самостійно синхронізується із серверами точного часу. Лише звичайні годинники, будильники, механічні прилади доведеться переводити вручну.

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області