Неприємна для України новина: на президенських виборах у Румунії у першому турі сенсаційно перемагає проросійський кандидат Келін Джорджеску

Румунії після підрахунку майже 96,5% голосів на президентських виборах в лідери вибився ультранаціоналістичний кандидат Келін Джорджеску. Чинний прем’єр-міністр країни, проєвропейський та проукраїнський кандидат Марчел Чолаку, посідає друге місце.

Про це сказано у повідомленні на сайті Центральної виборчої комісії Румунії, пише Телеграф.

Келін Джорджеску відомий, як релігійний націоналіст та нібито “антисистемний”, а насправді ж – проросійський кандидат. Він ще до виборів зробив низку скандальних заяв, серед яких – наратив про те, що ЄС та НАТО, нібито, не презентують інтереси Румунії належним чином. Джорджеску постійно розповсюджує наративи кремлівської пропаганди – наприклад, що війна в Україні нібито спровокована та керується американськими військовими компаніями, а Україна – “штучне утворення”, а не держава.

Загалом після підрахунку голосів результати різних кандидатів на виборах виглядають наступним чином:

Келін Джорджеску – 22,26% (1892483 голоси);
Марчел Чолаку – 20,13% (1713811 голос);
Елена Ласконі – 18,15% (1539505 голосів);
Джордже Сіміон – 14,12% (1203233 голоси);
Ніколає Чуке – 9,07% (773033 голоси);
Мірча Геоане – 6,23% (530307 голосів);
Хунор Келемен – 4,83% (411577 голосів);
Крістіан Дяконеску – 3,08% (262571 голос);
Крістіан Терхеш – 1,01% (86134 голоси).
Решта – менше ніж 1%.

Також потрібно зазначити, що Джорджеску явно підтримується Китаєм, оскільки він, маловідомий університетський професор, майстерно використав китайську соцмережу TikTok для згуртування виборців навколо себе. Судячи з усього, мережа надавала йому пріоритетне просування у порівнянні з іншими кандидатами.

Цікаво, що Джорджеску неодноразово піддавали критиці за його попередні коментарі, де він підтримував фашистський легіонерський рух Румунії XX століття. Доречі, в той період Румунія зазіхала на українську Бесарабію. Тому політичні пріоритети цієї персони передбачити неважко.

Результати виборів досить важливі через стратегічну близькість до України, вони можуть утримати Румунію на її здебільшого проєвропейському, центристському шляху — або схилити її до більшої політики спротиву офіційному Брюсселю, на кшталт Угорщини чи Словаччини.

Вибори можуть визначити, чи Румунія продовжуватиме підтримувати Україну в боротьбі з Росією, чи підтримуватиме припинення вогню на кшталт позицій Орбана та Фіцо.

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області