Нерухомість та гектари землі по всій країні: ЗМІ розповіли про статки Шуфрича на сотні мільйонів гривень

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Близький соратник Віктора Медведчука, нардеп Нестор Шуфрич володіє статками, записаними на підставних осіб.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info.

“Близький соратник Медведчука Нестор Шуфрич досі на волі, попри свої проросійські погляди, інцидент із фотографуванням блокпосту, невизнання Росії агресором та інші речі, що мали б насторожувати, але чомусь ніяк не впливають на політика. Крім того, що Шуфрич досі з мандатом, він ще й із тисячами квадратних метрів і гектарів землі по всій країні, включно з Кримом”, – зазначають журналісти.

Зазначається, що родинні активи Шуфрича можна розділити на дві групи:

“Перша – персональні, тобто там, де власниками є або сам Шуфрич, або його дружина Катерина чи батько Іван, син Олександр чи багаторічний парламентський помічник В’ячеслав Черепаня. Друга – корпоративні. Там, де власниками є компанії, записані в основному на тих же людей”, – зазначають автори.

У розслідуванні зазначається, що родина Шуфрича володіє чотирма маєтками у Конча-Заспі. Понад дві тисячі квадратних метрів нерухомості, більше гектара землі – власність на чверть мільярда гривень лише в Козині. Один з маєтків на майже гектарі земля – з виходом до води – оформлений за договором дарування. Вартість “подарунка” орієнтовно становить 120-130 млн грн.

Другий маєток площею 358 м кв. і 15 соток землі записані на дружину Шуфрича Катерину Майкову та її фірму.

Третій маєток – у власності сина Олександра, він знаходиться поруч із батьковим. Площа цього маєтку 300 м кв., а його вартість становить близько 30 млн грн.

Четвертий маєток належить компанії, створеній батьком Шуфрича у 2018 році. Ця фірма згодом опинилася у власності кіпрської структури і жінки Тетяни Скакун із пропискою в селі Харпачка Вінницької області. На початку березня замість Шуфрича-старшого у компанію зайшов угорець Дьорч Штофа.

Також у нардепа Шуфрича та його сина є шість квартир площею 430 м кв., вартість яких може сягати 130 млн грн. Також родина нардепа має землю, квартири, будинки в Ужгороді.

За даними журналістів, найдорожчі некиївські активи знаходяться в Одесі. Наприкінці січня 2014 року батько Шуфрича став власником апартаментів в Одесі на 500 кв. м і двох паркомісць. У липні 2021 року син Шуфрича купив у місті одразу три паркомісця і два нежитлових приміщення площею 630 кв. м. Загалом нежитлові приміщення Шуфричів можуть коштувати більше 100 млн грн.

У селі Проців Київської області батькові Шуфрича належить комплекс “Конюшня Бутенко”. Ще частина землі та нерухомості записана на помічника нардепа Черепаню, який є співвласником низки агрокомпаній, які орендують та обробляють тисячі земельних ділянок в Івано-Франківській, Тернопільській і Львівській областях. Також із Шуфричем пов’язані мисливські угіддя у Закарпатській, Сумській областях і посеред заповідної зони на Київщині.

Одним із найвідоміших активів, в якому фігурує Шуфрич, є “Київський річковий порт”. Серед акціонерів порту – угорська компанія St George Residence, яка належить родині вже згадуваного Штофи. Маєток Шуфрича у тимчасово окупованому Криму розташований біля маєтку Медведчука.

“Ми не називали всі активи, а підрахунки по названих були дуже-дуже скромними. Все одно, загальна сума навіть цього вражає. Близько 600 млн грн. Це тільки те, що записано безпосередньо на кількох людей”, – зазначили автори матеріалу.

Елітна нерухомість Шуфрича записана на підставних осіб. Питання до СБУ, чому нардеп досі на волі, – ЦПК

Посада народного депутата не заважала близькому соратнику Віктора Медведчука Нестору Шуфричу та його родині протягом десятиліть обростати мільйонними статками та елітною нерухомістю.

Про це повідомляє Центр протидії корупції, коментующи розслідування Bihus.Info, інформує Цензор.НЕТ.

Київський річковий порт.Серед повʼязаних з ним осіб – Нестор Шуфрич. Той самий Шуфрич, який вже десятиліттями (і досі!) займає парламентське крісло від проросійських партій. Ну і кількість днів без побиття для якого рахувала колись уся країна”, – зазначають у ЦПК.

Також ЦПК публікує невелику частину того, чим володіє нардеп з родиною:

– 4 маєтки у Конча-Заспі;
– 6 квартир у центрі Києва;
– елітні апартаменти в Одесі на березі моря на 500 кв. м;
– комплекс “Конюшня Бутенко” під Києвом і ще купа нерухомості по всій Україні, включно з мисливськими угіддями.

Частина цієї нерухомості, звісно ж, записана на “фунтів” – угорця з російськими звʼязками Дьордя Штофа, багаторічного помічника Шуфрича Черепаню та ще кількох підставних осіб. “Послуги” цих осіб, зокрема, дозволяли Шуфричу роками не вказувати частину з коштовних обʼєктів у декларації. Чому Шуфрич і досі на волі? Хороше питання для СБУ”, – йдеться у повідомленні.

“Дуже сподіваємося, що хоча б після цього розслідування Шуфричу не вдасться уникнути “спілкування” із правоохоронцями.
А от за брехню у декларації нардепа покарати наразі не вийде. Бо строки притягнення до відповідальності по деклараціям за 2020 рік от-от минуть. А декларації за 2021 та 2022 рік Шуфрич звісно ж не подав. Бо Рада досі не відновила подання та перевірку декларацій посадовців. Хоча відповідний законопроєкт №8071 вже давно зареєстрований у парламенті”, – резюмують у ЦПК.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області