Міжнародна некомерційна організація Oxfam, яка спеціалізується на боротьбі з бідністю та нерівністю, випустила доповідь, присвячену тому, як зростає добробут доларових мільярдерів, які джерела їх накопичень і як збільшується розрив між бідними та багатими.
Отже, виявляється, у минулому році статки кожного мільярдера у Світі зростали в середньому на 2 мільйони доларів на день. Статки десяти найбагатших мільярдерів – на 100 мільйонів на день. Якби вони зненацька втратили 99% багатства, то все одно залишилися б мільярдерами, пише Медуза.
Найбільші шанси стати першими трильйонерами мають найбагатші люди світу: глава Tesla та Space X Ілон Маск, засновник Amazon Джефф Безос, засновник Meta Марк Цукерберг, засновник Oracle Ларрі Еллісон та керівник концерну LVMH Бернар Арно з родиною.
Наразі статки кожного з них оцінюють у суму від 180 (Бернар Арно) до більш ніж 400 (Ілон Маск) мільярдів доларів. Першим трильйона, найімовірніше, досягне Маск. За підрахунками Oxfam, на це йому потрібно менше п’яти років.
Тим часом, майже 3,6 мільярда людей (44% населення Землі) живуть менше, ніж на 6,85 долара на день. З 1990 року їхня кількість практично не змінилася…
Виконавчий директор Oxfam International Амітабх Бехар заявив, що «захоплення світової економіки привілейованою меншістю досягло рівня, який колись вважали неймовірним».
Він наголосив, що разом із примноженням стану найбагатші люди примножують свою владу. «Перлиною цієї олігархії є президент-мільярдер [Дональд Трамп], підтриманий і куплений найбагатшою людиною у світі Ілоном Маском, який керує найбільшою економікою світу», — додав Бехар.
Щоб протистояти зростаючій концентрації багатства і скоротити нерівність, Oxfam пропонує кілька заходів:
По-перше, запровадити податок на спадщину для найбагатших людей та підвищити для них інші податки; По-друге, домогтися того, щоб доходи найбагатших 10% населення не перевищували доходів найбідніших 40% (стежити за цим, на думку Oxfam, повинні уряди та міжнародні організації); По-третє, виплатити репарації країнам, які в минулому були колоніями — поклавши ці виплати на «найбагатших, які найбільше виграли від колоніалізму».