Німеччина не помилувала кілера Красікова: ЗМІ розповіли, як його вдалося випустити “на волю”

Канцлер Німеччини особисто зустрічав в аеропорту Кельна політичних ув’язнених у рамках обміну між РФ і Заходом. Під час брифінгу Олаф Шольц побажав й іншим політв’язням у РФ якнайшвидше вийти на волю. Канцлер Німеччини наголосив, що Захід поважає такі цінності, як свобода. З в’язниці РФ вдалося повернути громадянина Німеччини, інформує ресурс Bild.

В аеропорту Кельна був і голова Мін’юсту Німеччини Марко Бушманн. Він наголосив, що всі звільнені – політичні в’язні, а громадянинові Німеччини загрожувала смертна кара у Білорусі.

Також він зізнався, що видача РФ кілера Красікова – “найгірша поступка Путіну”, проте без цієї особи Кремль відмовився видавати деяких політв’язнів. Після приземлення літака у Кельні всіх звільнених відправили до лікарні на карантин, цитує публікацію Діалог.

Німецьке видання Die Welt пише про те, що влада Німеччини не помилувала, а депортувала вбивцю Красікова.

За законом ФРН лише після 15 років відсидки ув’язненого можна випустити на волю. Російський кілер пробув у в’язниці лише три роки. Ще один спосіб: сам ув’язнений пише прохання із помилуванням на ім’я глави держави.

Однак у Берліні використали третій спосіб – депортацію. Красікова депортували із країни за рішенням імміграційної служби Нижньої Баварії, де й була його в’язниця. Федеральний Генпрокурор висловився проти видачі Красікова росії, однак у Мін’юсті Німеччини використали своє право вплинути на ситуацію.

Байден і Гарріс зустріли звільнених політв’язнів (відео)

Байден і Гарріс зустріли звільнених полонених

Цей обмін став наймасштабнішим з часів холодної війни.

Президент США Джо Байден та віцепрезидентка Камала Гарріс зустріли звільнених полонених. Пол Вілан, Еван Гершкович та Алсу Кумашева вже у США.

Про це повідомляє ABS News.

Коли звільнені в’язні вийшли з літака, президент Джо Байден і віцепрезидентка Камала Гарріс привітали їх на об’єднаній авіабазі Ендрюс поблизу Вашингтона.

Нагадаємо, у Туреччині відбувся обмін ув’язненими між Росією та Заходом. Під час нього на свободі опинилися щонайменше 10 російських політичних в’язнів, а також двоє звинувачених у шпигунстві американців та засуджений до страти у Білорусі громадянин Німеччини.

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області