НСЗУ планує припинити фінансувати поліклініку в громаді Чернівецької області у 2023 році: яка причина

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Поліклініка в Новодністровську. Фото: Суспільне Чернівці

Поліклініка у Новодністровську Чернівецької області у 2023 році отримуватиме фінансування від Національної служби здоров'я лише впродовж січня-березня. Медзаклад законтрактував один пакет медичних послуг — через це НСЗУ припинить фінансування.

У поліклініці працює 14 лікарів та 18 медсестер. Вони обслуговують жителів Новодністровська та навколишніх сіл, вимушених переселенців та військових — загалом приблизно 15 тисяч пацієнтів. До найближчої лікарні людям потрібно їхати 20 кілометрів.

"До Сокирян не будеш їхати завжди — дорога коштує 40-80 гривень. А тут можна пішки прийти до свого сімейного лікаря", — розповідає місцева жителька Надія Мартиненко.

Зараз закладу пропонують перейти на платне надання послуг, фінансуватись з бюджету громади або приєднатись до іншої лікарні як філія. Директорка поліклініки вважає, що процес приєднання довгий і не вигідний великим лікарням. Водночас, аби збільшити кількість пакетів послуг, потрібно найняти нових медиків. За її словами, планують укласти угоди на ведення вагітності та стоматологічну допомогу.

"Щоб законтрактувати ці пакети, треба прийняти на роботу нових лікарів, яким треба оплачувати зарплату. Коли є дві третини бюджету є дефіцитними, приймати на роботу лікарів є досить ризикованим", — розповіла директорка поліклініки Ольга Довбенко.

Пацієнт на прийомі в травматолога. Фото: Суспільне Чернівці

У 2022 році фінансування від Національної служби здоров'я вистачало на третину, решту виділяли з міського бюджету. Щомісячні витрати закладу складають 900 тисяч гривень, з них з бюджету Новодністровської громади виділяли 600 тисяч. У 2023 році також фінансуватимуть з міського бюджету, проте всю суму, повідомила міська голова Наталія Цимбалюк.

"Це гроші, які могли витратити на розвиток міста, але в пріоритеті є збереження медзакладу. Дофінансовувати поліклініку будемо від перевиконання бюджету", — розповіла Цимбалюк.

У пресслужбі НСЗУ Суспільному повідомили, що нормативного рішення щодо контрактування закладів лише на три місяці ще немає, тому не коментують це до офіційної публікації. Водночас голова НЗСУ Наталія Гусак повідомляла, що служба готова фінансувати заклади з одним пакетом послуг впродовж трьох місяців.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області