Обленерго перевірятимуть на дотримання графіків відключення світла

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Держенергонагляд за дорученням Міненерго перевірятиме обленерго на дотримання графіків відключення електроенергії, а також технічний стан протиаварійної автоматики.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу Міністерства енергетики України.

“За дорученням Міністерства енергетики Державною інспекцією енергетичного нагляду України було проведено моніторинг коректності застосування графіків відключень, дотримання операторами систем розподілу їх термінів і тривалості”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що за результатами моніторингу для посилення контролю за складанням та виконанням графіків погодинних відключень Міненерго видало наказ, згідно з яким Держенергонагляд протягом періоду воєнного стану здійснюватиме позапланові перевірки на об’єктах енергетики.

Повідомляється, що крім графіків відключення, перевіркам підлягатиме технічний стан елементів обладнання системної протиаварійної автоматики.

“Графіки відключення електроенергії мають бути складені та застосовуватись відповідно до вимог чинного законодавства та максимально, наскільки це зараз можливо, враховувати потреби споживачів. Оператори систем розподілу мають чітко дотримуватися цих графіків за відсутності аварійних та екстрених ситуацій”, – наголосив міністр енергетики Герман Галущенко.

Також, відповідно до наказу Міненерго, представники Держенергонагляду чергуватимуть на диспетчерських пунктах ОСП та ОСР в ранкові та вечірні пікові години з метою контролю за дотриманням графіків відключення світла.

Президент України Володимир Зеленський закликає енергокомпанії робити стабілізаційні відключення світла справедливими та передбачуваними.

Про це йдеться у вечірньому зверненні Володимира Зеленського.

“Фіксуємо результати того, що вже зроблено для захисту наших систем. Готуємо нові рішення. Енергетики та комунальні служби роблять усе, щоб стабілізувати систему й дати людям більше енергії на довший час”, – сказав Зеленський.

Президент підкреслив, що дуже важливим є те, щоб люди розуміли, коли і на який проміжок часу в них відключать електрику.

“Це відповідальність як самих енергокомпаній, так і місцевої влади. Люди мають право знати. І настільки, наскільки це можливо зараз, має бути забезпечена передбачуваність життя. Люди бачать, що в сусідніх будинках чи на найближчих вулицях чомусь інші правила щодо світла. А має бути справедливість і зрозумілість”, – додав Зеленський.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області