Один з авторів податкової реформи Шурма пропонує додатковий податок на зняття готівки

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Оновлена концепція податкової реформи (“10-10-10”), яку курує заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма, передбачає суттєве обмеження готівкових операцій, зокрема за допомогою запровадження додаткового податку на зняття готівки.

Про це пише Економічна правда.

У матеріалі ЕП “Податок на готівку та гарантія відшкодування ПДВ: реформа “10-10-10″ знову на порядку денному. Що там нового?” підкреслюється, що така пропозиція реформаторів – найбільш контраверсійна.

“Мета – боротьба з тіньовою економікою та схемами з ухилення від оподаткування.

Оподаткування готівки, на переконання авторів концепції реформи, має підвищити вартість скруток з ПДВ, виплати зарплат у конвертах, тіньового працевлаштування та більшості інших схем”, – йдеться у статті.

Працюватиме податок на готівку так: при знятті, наприклад, 100 грн у банкоматі або в касі банку з рахунку людини списуватимуться 100 грн та податок.

Зазначається, що ця ідея ще дискутується, тому остаточний розмір ставки невідомий.

За словами співрозмовника ЕП в Офісі президента, залученого до реформи, вона “точно буде менша 10%”.

При цьому існує ймовірність, що у фінальний законопроєкт цей податок не увійде. Зокрема, це буде залежати від остаточних ставок ПДВ та ПДФО, які авторам вдасться відстояти під час дискусії з міжнародними партнерами.

“Проте майже напевно в податковій реформі будуть інші обмеження на готівкові розрахунки. Серед них – заборона на зняття готівки юридичними особами та заборона продажу за готівку підакцизної продукції.

Усі наведені обмеження та податок на готівку автори пропонують вводити лише тоді, коли в Україні не буде проблем з безготівковими розрахунками, зокрема внаслідок тривалих блекаутів та відсутності стабільного зв’язку”, – резюмує автор матеріалу.

Детальніше про оновлену концепцію податкової реформи “10-10-10” читайте у статті Ярослава Вінокурова:

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області