Окупанти, відступаючи, залишають в окопах міни дистанційної дії: що відомо про “нову зброю”

Російські окупанти, які відступають під тиском українського контрнаступу, залишають по собі в окопах міни дистанційної дії. Таку тактику застосовували, зокрема, протягом останніх двох тижнів.

Про це виданню BBC розповів військовий 47-ї бригади, що воює на південному напрямку. Він назвав ці міни “новою зброєю”, цитує Обозреватель.

“Коли наші солдати заходять в окопи, вони (росіяни. – Ред.) натискають кнопку – і вона вибухає, вбиваючи наших друзів”, – розповів він.

Військовий показав журналісту відео з безпілотника, на якому видно, як українські війська просувалися до російської траншеї. Щойно солдати зайшли, відбувся потужний вибух. Траншея була порожня, але замінована.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський зауважив, що ворога недооцінювати не можна, а російські військові продемонстрували “професійні якості”, не дозволивши українським військам “швидко просуватися вперед”. Сили оборони наразі намагаються долати багатошарові мінні поля та укріплені оборонні рубежі.

Водночас у матеріалі зазначили, що останні непідтверджені повідомлення у США дають змогу припустити, що основний удар контрнаступу почався. Інститут вивчення війни повідомив, що українські сили, схоже, прорвали “деякі заздалегідь підготовлені російські оборонні позиції”.

Паніше президент Зеленський повідомив, що Росія потужно підготувалася до оборони своїх позицій, замінувавши фактично всі шляхи просування наших Сил оборони. Однак наразі Україна наближається до того моменту, коли контрнаступальні дії можуть стати трохи швидшими;

Глава Пентагону Ллойд Остін заявив, що Україна має “низку доступних можливостей”, аби продовжити свої контрнаступальні операції. Водночас він не коментував конкретних деталей бойових дій і статусу контрнаступу.

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області