За інформацією: Суспільне Чернівці.
Реабілітація в госпіталі ветеранів війни у Чернівцях. Суспільне Чернівці/Ольга Галіцина
Госпіталь має угоди з Національною службою здоров'я України за двома пакетами, які дають змогу амбулаторно та стаціонарно реабілітувати дорослих та дітей. Про це у коментарі Суспільному розповів виконувач обов'язків гендиректора госпіталю Віталій Полатайчук. В оновленому відділенні є 61 ліжко для військових. Зараз воно – заповнене.
"Ми зайняли нішу з надання загальної реабілітації й до нас на реабілітаційне та відновлювальне лікування потрапляють пацієнти з різними діагнозами. У стаціонарі ми можемо працювати з пацієнтами, які мають уламки чи складні поранення. Такі пацієнти перебувають у нас на відновлювальному лікуванні й ми їх умовно готуємо до попередньої реабілітації", – каже Полатайчук.
У реабілітаційному відділенні госпіталю працюють п'ятеро лікарів фізичної та реабілітаційної медицини, три фізіотерапевти та три ерготерапевти. Також два психологи, які працюють з військовими та їхніми родинами.
"Так ми адаптуємо їх, бо після перебування в зоні бойових дій емоційний стан військових може змінитися. Також згідно з договорами, у закладі має бути соцпрацівник. У цьому напрямку теж маємо свої напрацювання", – каже Полатайчук.
Реабілітаційне обладнання в центрі Recovery у Чернівцях. Суспільне Чернівці/Ольга Галіцина
Умови у реабілітаційному відділенні Чернівецького обласного госпіталю ветеранів війни. Суспільне Чернівці/Ольга Галіцина
У госпіталі облаштували зали для фізичної реабілітації та ерготерапії, приміщення для індивідуальної та групової психотерапії, занять з терапевтами з мовлення. У коментарі Суспільному завідувач реабілітаційного відділення Максим Чобан розповів, що заклад уклав угоду з одним із центрів протезування.
Максим Чобан – завідувач реабілітаційного відділення Чернівецького обласного госпіталю ветеранів війни. Суспільне Чернівці/Ольга Галіцина
Військовий на занятті з реабілітації в госпіталі ветеранів війни в Чернівцях. Суспільне Чернівці/Ольга Галіцина
Один із залів у реабілітаційному відділенні госпіталю ветеранів війни у Чернівцях. Суспільне Чернівці
Також госпіталь отримав нове обладнання. Зокрема, є апарати для розвантаження м'язів тіла, розроблення рук та ніг, суглобів, а також відновлення ходьби.
"Є обладнання, на якому за допомогою поясів пацієнтів кріплять до підвісної системи. Так люди, які не могли ходити через травми чи неврологічну симптоматику, ходять з цими автоматами. Є бруси для відновлення ходьби", – каже Чобан.
Обладнання для відновлення ходьби у реабілітаційному центрі Recovery в Чернівцях. Суспільне Чернівці/Ольга Галіцина
Обладнання для відновлення м’язів рук у центрі Recovery в госпіталі ветеранів війни в Чернівцях. Суспільне Чернівці/Ольга Галіцина
Зокрема, військові можуть працювати на обладнанні в ігровій формі, розповіла Суспільному ерготерапевтка Аліна Глобчанська. На одному з таких пацієнти розробляють кисті рук, втім датчики апарату можна використовувати й на інших частинах тіла, а також регулювати складність вправ.
"Цими вправами пацієнт посилює м'язи й може не помічати цього, бо тренується в ігровій формі. Так саме цей апарат є унікальним, бо може робити аналіз ходи. На іншому обладнанні треба засікати часу секундоміром, а терапевту слідкувати, як пацієнт ходить, а це обладнання робить це самостійно", – каже Глобчанська.
Обладнання, яким військові можуть розробляти кисті рук. Суспільне Чернівці/Ольга Галіцина
Як військових направляють на реабілітацію в госпіталь
- за направленням командирів військових частин;
- за переведеннями з інших медзакладів;
- за направленнями ТЦК, прокуратури чи Військової служби правопорядку;
За словами Полатайчука, після реабілітації в госпіталі військових направляють у військові частини або на ВЛК, щоб визначити, чи придатний він до військової служби. Також комісія визначає, потрібно дати військовому відпустку чи спрямувати на додаткове лікування.
Відремонтоване приміщення госпіталю ветеранів війни у Чернівцях. Суспільне Чернівці/Ольга Галіцина
Засоби для занять з реабілітації. Суспільне Чернівці/Ольга Галіцина
Умови в одній з палат реабілітаційного відділення госпіталю ветеранів війни у Чернівцях. Суспільне Чернівці/Ольга Галіцина
Обладнання для реабілітації в госпіталі ветеранів війни в Чернівцях. Суспільне Чернівці/Ольга Галіцина
Що відомо про будівництво реабілітаційного центру в госпіталі
Щоб відкрити в області реабілітаційний центр, обласна адміністрація уклала меморандум із всеукраїнським проєктом Recovery від приватного благодійного фонду.
Щоб відремонтувати будівлю госпіталю, торік оголосили тендер на понад 280 мільйонів гривень. Так планують добудувати адміністративний корпус, замінити дах та утеплити лікувальний корпус. Облаштувати у госпіталі протирадіаційне укриття з операційною. А також звести багаторівневий паркінг, який зможуть використовувати як додаткове укриття.
Договір уклали з чернівецькою фірмою "Будторгінвест".
Хто фінансував роботи
У межах проєкту приватний благодійний фонд забезпечив внутрішній ремонт триповерхової будівлі та надав медичне обладнання.
З обласного бюджету профінансували утеплення приміщення та облаштували вхід, доступний для маломобільних людей. На це цьогоріч виділили майже 30 мільйонів гривень.
Водночас усієї необхідної суми на реконструкцію в обласному бюджеті наразі немає, повідомив 12 січня начальник обласної адміністрації Руслан Запаранюк у Facebook.
Що відомо про проєкт RECOVERY
- RECOVERY – національний проєкт, метою якого є реабілітація, допомога в протезуванні та лікуванні тяжкопораненим під час війни. Одним з напрямків проєкту є розбудова мережі реабілітаційних центрів для поранених військових.
Читати ще
Читати ще
З укриттям та підземним паркінгом: у Чернівцях створять реабілітаційний центр для військових за понад 280 млн грн
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]