Операція у Чернівцях: Буковинка, якій діагностували смерть мозку, стала доноркою органів. Її рідні дали згоду на трансплантацію

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Чернівцях провели третю трансплантологічну операцію. Посмертну пересадку нирки від донорки-буковинки до реципієнта-буковинця провели сьогодні, 8 грудня, в обласній клінічній лікарні. Про це повідомляє Чернівецька обласна рада у Фейсбук.

«Це вже третя операція, яку успішно ми провели спільно з колегами операційної бригади Першого медичного об’єднання м. Львів. Разом нам вдалось виконати повноцінну посмертну трансплантацію від донорки до реципієнта. Пересаджена нирка запрацювала відразу, коли пацієнт ще перебував на операційному столі. Це говорить про високий рівень організації надання трансплантаційної допомоги в Чернівецькій обласній лікарні та інтенсивне зростання професійної майстерності лікарів медзакладу», – розповідає генеральний директор лікарні Дмитро Домбровський.

В лікарні повідомляють, що 7 грудня пацієнтці з інсультом діагностували смерть головного мозку. На жаль, не зважаючи на всі зусилля, докладені лікарями, мозкову діяльність відновити не вдалося. Відтак, за всіма алгоритмами й протоколами пацієнтів у такому стані розглядають як потенційних донорів.

Після розмови з лікарями, чоловік та донька буковинки дали згоду на вилучення органів для трансплантації.

У ході операції було вилучено дві нирки та печінку. За результатами Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ) системи для пересадки нирки було визначено реципієнта з-поміж мешканців Чернівецької області. Тож одну нирку пересадили 49-річному буковинцю.

Інша нирка та печінка, вилучені в донора, були відправлені у Львів, відповідно до розподілу ЄДІСТ.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області