Основні правила посту — поради від єпископа Феогноста з Буковини

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Єпископ Феогност з Буковини. Фото: facebook/Єпископ Феогност Бодоряк

Цього року Великий піст для православних буковинців розпочався з 18 березня. Це період перед Великоднем, коли віряни відмовляються від м’ясної та молочної їжі й стараються вести більш скромний спосіб життя. Піст триватиме 48 днів і закінчиться 4 травня, напередодні Великодня. Як правильно дотримуватися Великого посту Суспільному Чернівці розповів єпископ ПЦУ Феогност.

Що піст означає для християн

За словами владики, для вірян піст — це можливість навести порядок у своїй душі, розумі та серці. Під час посту важливо не тільки відмовлятися від їжі тваринного походження, а й постійно молитися і робити добрі справи.

"Якщо ми тільки відмовляємося від м'ясних, молочних страв, від алкоголю — це буде дієта. Якщо ти постиш і не молишся — в цьому немає користі. Якщо ти молишся і не постиш теж мало користі. Тому дуже важливо молитися, стримувати себе не тільки в їжі, а й в інших розвагах, в тому, до чого ти тяготів протягом року, і важливо робити добрі справи. Тоді це буде більш корисно і це буде правильно", — каже Феогност.

Що варто обмежити

Під час Великого посту слід відмовитися від продуктів тваринного походження: риби, м'яса, яєць, молока. Також варто перестати вживати алкоголь, палити. Крім того, людина, яка постить, повинна вести скромний спосіб життя: відмовитися від розваг, святкувань та слідкувати за своїми намірами.

Заміна продуктів тваринного походження

Продукти тваринного походження можна замінити на рослинні. Наприклад, коров'яче молоко — банановим або іншого рослинного походження, а м'ясо — соєвим. Владика каже, що під час посту не так важливо те, що їсть людина, а те, як вона поводиться.

"Насправді не в самій їжі справа. Іоан Золотоустий каже: "Ти можеш їсти, що хочеш, тільки не їж людину". Тобто треба уникати почуття осуду, ненависті, злоби, не робити комусь все наперекір чи на шкоду. Якщо їжа не приносить шкоди тілу, то можна вживати, нема проблем. Але треба проявляти до людей любов, робити ближньому так, як хотів, щоб робили тобі", — пояснює Феогност.

Що відомо

  • Цього року православні віряни відзначають Великдень 5 травня. Католики — 31 березня.
  • З 1 вересня 2023 року Православна церква України перейшла на новоюліанський церковний календар. Відтак дати святкування церковних свят змістилися на 13 днів раніше. Проте на Великдень, та інші свята, дати яких визначаються за місячним календарем, це рішення не вплине.

Читати ще

Читати ще “У старовинному посуді та печах”. Як у музеї в Чернівцях навчають пекти великодні паски

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області