Передавав координати об’єктів Харківщини, а затримали, коли фільмував чернівецькі: на Буковині судитимуть російського агента

Прокурори Чернівецької обласної прокуратури передали до суду обвинувальний акт стосовно громадянина України за фактами державної зради та виправдовування збройної агресії рф (ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 436-2 КК України). За даними слідства, проросійськи налаштований уродженець Чернівців свідомо надав представнику головного управління генерального штабу збройних сил країни-агресора згоду на співпрацю.

Про це повідомляє Чернівецька обласна прокуратура.

Встановлено, що зі своїм куратором обвинувачений познайомився у соціальній мережі «Однокласники», де активно поширював прокремлівські наративи та виправдовував збройну агресію рф. Після невимушеного обміну думками щодо військово-політичної ситуації в Україні «співрозмовники» почали тісно співпрацювати.

З лютого 2023 року, перебуваючи на Харківщині, де працював техніком з налаштування інтернету, чоловік збирав та передав ворогу дані про об’єкти критичної інфраструктури, оборонно-промислового комплексу України, мостів, а також відомості щодо дислокації та переміщення військової техніки та підрозділів ЗСУ.

На виконання чергового завдань ворога, у травні цього року, громадянин повернувся у Чернівецьку область, де збирав координати об’єктів критичної інфраструктури, мостів, правоохоронних органів та залізниці.

Його затримали правоохоронці під час спроби зафільмувати стратегічні об’єкти у Чернівцях. Він перебуває під вартою в ДУ «Чернівецький слідчий ізолятор».

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області