Новим ватажком підрозділів ПВК «Вагнер», які прибули до Білорусі, є уродженець України. Зокрема, за інформацією ЗМІ, це чернівчанин Сергій Чубко, який ще в 90-ті виїхав у росію.
“Перевертень родом із Чернівців”, – написала директор Чернівецького ліцею “Оріяна”,волонтерка Галина Абрам’юк, поширивши статтю про “чернівецького вагнерівця” в соцмережі.
Як пише аналітичний портал “Слово і Діло” з посиланням на портал “Наша Нива”, Сергій Чубко воював у Чечні, а 2003 року навіть став головою комісії у справах молоді адміністрації російського міста Новоросійська.
«У грудні 2014-го Чубко став одним із засновників «козацької» організації у Новоросійську. Російські козаки як добровольці масово поїхали воювати на боці Росії після оголошення маріонеткових «ДНР» і «ЛНР», – йдеться у публікації.
Зазначається, що до «Вагнера» Чубко приєднався у 2017 році, після чого вирушив до Сирії. Там він став головою ПВК у цьому регіоні.
«У липні цього року Чубко приїхав до Білорусі з Росії разом з рештою колон ЧВК, а Пригожин поставив його керуючим бази в Білорусі», – підсумували у виданні.