Не завжди буває достатньо вантажу для повного завантаження фури чи контейнера, чи купується невелика партія товару. З такими ситуаціями часто стикаються компанії, які купують товар за кордоном. У таких випадках немає потреби платити за цілу фуру або контейнер, а краще відправити вантаж як збірний.
Якщо вам потрібна доставка з Німеччини в Україну, найкраще вдатися до збірних вантажів. Це зручно та економно.
Базова інформація
Комплектація партії для відправки провадиться представниками компанії-перевізника на спеціальному консолідаційному складі. Є кілька варіантів відправки збірних вантажів:
- Об’єднання вантажів, що відправляються декількома замовниками кільком одержувачам за однаковим (або схожим) маршрутом.
- Об’єднання вантажів, що надсилаються різними постачальниками одному одержувачу.
Кожен варіант має особливості. Вибирайте той, який найкраще підходить для вирішення вашого завдання.
Плюси та мінуси
Перевезення збірних вантажів має такі плюси:
- З урахуванням того, що витрати будуть ділитися на всіх відправників, сума доставки буде меншою за вартість повного тенту або контейнера.
- Шлях до розширення асортименту отримуваних товарів. Можливість замовити кілька найменувань того чи іншого товару невеликими партіями може бути актуальною, наприклад, під час перевірки та освоєння продукції, представленої новими постачальниками.
- Зменшення складських залишків: дешевше та зручніше відвантажити як збірний.
- Не потрібно самостійно оформлювати транспортні документи та контролювати маршрут: вирішення всіх питань перевезення перебирає логістична компанія.
Будь-яке явище зазвичай має дві сторони, і перевезення збірних вантажів – не виняток. Перш ніж вибрати таке перевезення вантажів, слід врахувати низку нюансів і вирішити, чи вони в даному випадку є критичними.
- Негативною стороною може бути час очікування консолідації.
- Якщо ваш вантаж відноситься до категорії небезпечних, то, наприклад, морем у складі збірного вантажу його не вдасться відвантажити.
Хоча деякі логістичні компанії серед своїх послуг вказують на перевезення небезпечних вантажів у будь-яких збірних партіях, проте обмеження таки є. Зокрема, ні з чим не можна комплектувати товари, які містять радіоактивні матеріали.
Організація процесу збірної перевезення вантажів чи призначених різним одержувачам, накладає на експедиційну фірму ряд зобов’язань. По-перше, потрібно планувати терміни доставки товару. По-друге, вантаж треба завантажити в тент або контейнер залежно від послідовності вивантаження і при цьому дотриматися правильності розподілу навантаження на остюки або на підлогу.