“Підіймаємось пішки кілька кілометрів”. Як у гірських селах Буковини працюють мобільні бригади Червоного хреста

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Фото: Facebook / Чернівецька обласна організація Товариства Червоного Хреста України

У гірських селах Чернівецької області мобільні бригади Червоного хреста безплатно оглядають пацієнтів, дають ліки, виписують направлення до вузьких спеціалістів та можуть відвезти до лікарні. Медпрацівники допомагають пенсіонерам, людям з інвалідністю та вимушеним переселенцям. Суспільне розповідає, як працюють лікарі у високогір'ї.

Бригади працюють у Селятинській, Конятинській та Усть-Путильській громадах. Їх обрали, оскільки у високогір'ї людям важко дістатися до лікарень, а взимку дороги замітає, розповіла заступниця голови Чернівецької обласної організації Товариства Червоного хреста Наталія Вознюк.

"Три медичні бригади працюють у Вижницькому районі, тут важкодоступна місцевість і є найбільша потреба в цьому. Кожна бригада складається з лікаря, медсестер та водія", — сказала Вознюк.

Одна бригада має сім фельдшерських пунктів у селах. До кожного з них приїжджають зазвичай тричі на місяць, розповіла лікарка бригади Інна Петриянчук.

"Попередньо ми дзвонимо до медсестри чи акушерки пункту, вона повідомляє всім, що приїде Червоний хрест. Люди приходять і ми їм допомагаємо", — розповіла лікарка.

У фельдшерських пунктах можуть виміряти рівень цукру в крові, артеріальний тиск та насиченість крові киснем. Також можуть направити людей до вузьких спеціалістів чи сімейних лікарів, сказала Петринчук.

Фото: Facebook / Чернівецька обласна організація Товариства Червоного Хреста України

Лікарі також пішки ходять до людей додому. До кого потрібно піти, лікарям каже фельдшерка. Також до медиків можуть зателефонувати самі люди. Медики можуть відвезти людей до лікарні, розповіла медсестра бригади Іванна Томояга.

Жителька села Самакова на Путильщині Устина розповіла, що мобільні бригади потрібні, оскільки до найближчої лікарні десятки кілометрів.

"Вони дуже допомагають. Добре, що є такі люди. Дають безплатно ліки — отримала для себе і для сестри", — розповіла жінка.

Що відомо

  • Мобільні бригади в гірських громадах Буковини запрацювали 23 грудня. Проєкт триватиме шість місяців, опісля мають визначити, чи продовжувати його.
Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області