Підприємець з Буковини створив модель малогабаритної вантажівки для евакуації на фронті

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Володимир Садик біля малогабаритної вантажівки. Фото: Суспільне Чернівці

Підприємець зі Сторожинця Чернівецької області Володимир Садик розробив нове авто для військових — малогабаритну вантажівку, яка дасть змогу вивозити одразу шістьох поранених та встановлювати на машину кулемети, "Стугну"Український протитанковий ракетний комплекс чи "Корсар"Український протитанковий ракетний комплекс.

Про це Володимир розповів в коментарі Суспільному.

Такі вантажівки майстер вирішив виготовляти за запитом військових. Першу уже відправили на передову — зараз працюють над другою.

"Скільки запитую хлопців, яка є потреба в машинах, кажуть, що не вистачає зручних вантажівок. Такої, яка б була менша, ніж "КрАЗ", "Урал". Таку вантажівку ми робимо. Вона буде зручна для підвозу бійців на позиції, боєприпасів, евакуації" — каже Садик.

Малогабаритна вантажівка броньована. Двигун перемістили в центральну частину авто для розвантаження однаково передньої й задньої осі. Водій у вантажівці розміщений максимально низько. І хоч машина виглядає малою, втім, за словами Садика, людина зростом до 180 сантиментів легко туди поміститься.

На задній осі можуть розміщуватись шестеро бійців: троє — обличчям вперед, троє — назад. Вздовж автомобіля з обох боків встановлюють ноші. Туди військові зможуть помістити поранених або необхідні для перевезення вантажі. Також буде місце, щоб встановити кулемет чи іншу зброю.

"Це авто для підвозу людей. Для нас найголовнішим є те, що воно максимально легке та наближене до ваги багі. Так можна легко переміщатися полями, коли мокра погода, болото і все грузне", — розповідає підприємець.

Володимир Садик працює над новою вантажівкою. Фото: Суспільне Чернівці

Окрім такої малогабаритної вантажівки, Володимир Садик продовжує виготовляти багі — легкі машини, які допомагають діставатись у важкодоступні місця. Разом з командою зробив понад 50 машин. Нині багі є на Херсонщині, Харківщині та в гарячих точках на Донбасі.

Деякі багі повертаються з фронту в цех — там їх ремонтують, а потім знову повертають бійцям.

Щоб зробити багі, раніше було потрібно 5-6 тисяч доларів — це вартість усіх комплектуючих. Тепер через зростання цін вартість одного багі зросла на майже тисячу доларів.

Донька майстра Меліса Садик організовує збір грошей на деталі та координує співпрацю з бригадами, які хочуть замовити машини. За її словами, є кілька джерел доходу. Зокрема до них звертаються благодійні фонди — вони приходять з конкретним запитом і багі створюють їхнім коштом. Також гроші на автівки збирають самі військові на своїх сторінках у соцмережах, а сім'я докладає гроші, які накопичували. Окрім того, Меліса збирає гроші через свій блог в Instagram.

Малогабаритна вантажівка. Фото: Суспільне Чернівці

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області