“Після занять дівчинка почала контактувати з людьми”: як психологиня з Чернівців працює з дітьми, які бачили війну

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Одне із занять в кризовому центрі “Місто Добра”. Суспільне Чернівці

Вплив війни на дітей

Хоча Чернівецька область залишається відносно безпечною, війна все одно впливає на дітей, вважає Олена. Повітряні тривоги, новини, похорони військових та соціальні мережі створюють атмосферу постійної напруги.

"Моя дитина, якій дев'ять років, живе у Чернівцях, але боїться повітряних тривог, тягне всіх до ванної під час сигналів небезпеки. Це показує, що навіть у відносній безпеці ми всі перебуваємо в стані тривоги", — ділиться психологиня.

Основний акцент роботи Олени — допомога дітям, які зазнали стресу, агресії чи посттравматичного синдрому, а також рекомендації виховання. Для підтримки дітей, які пережили травматичний досвід, важливо приймати їхні емоції та навчити здорового вираження почуттів. Краще допомогти дитині прожити злість чи стрес через малювання, рвання паперу чи спільних дій.

"Дитина має знати, що її почуття важливі, і поруч завжди є людина, яка її підтримає", — каже психологиня, додаючи, що прийняття та підтримка — це основа для відновлення навіть у найскладніших випадках.

Одне із занять в кризовому центрі “Місто Добра”. Суспільне Чернівці

Важлива місія, аби психологічна допомога була доступною

"Мені дуже відгукується місійність цього проєкту", — розповідає Олена. Долучитись до роботи в "Місті Добра" вирішила через важливість надання доступної психологічної допомоги тим, хто цього потребує.

"Ідея допомагати жінкам, що пережили насилля, і дітям, яким потрібно більше уваги, для мене є дуже важливою", — додає психологиня.

Проєкт включає не тільки психологічну підтримку, але й надання притулку. Це дозволяє людям, які опинилися в складних життєвих обставинах, отримати необхідну допомогу, тому що не всі можуть звернутися в приватні клініки.

Робота з дітьми, які пережили травматичні події, є емоційно складною, каже Олена. Через це важливо вміти тримати професійну дистанцію. Однак її надихає можливість допомогти тим, хто того потребує.

"Я намагаюсь зосередитися на радості, яку можу принести цій дитині. Коли я бачу, що чимось допомогла, в мене зʼявляється ресурс. Я можу бути виснаженою, але радісною, водночас підтримую себе, як звичайна людина, бо психолог — це звичайна людина", — говорить психологиня.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області