Погодна аномалія: У Чернівцях 1 січня зафіксували найвищу температуру за майже 150 років

За інформацією: Суспільне Чернівці.

У Чернівцях зафіксували найвищу температуру 1 січня за майже 150 років метеоспостережень. На рівнині температура сягнула 15-18 градусів тепла, що на 8 градусів перевищує норму.

Про це Суспільному сказала директорка обласного гідрометеоцентру Тетяна Негадайлова.

За її словами, 1 січня навіть на метеостанції “Селятин” (буковинські Карпати) зафіксували 16 градусів тепла. (У Вижниці +18, у Косові на Івано-Франківщині взагалі було зафіксовано рекордні +20 – БукІнфо)

“Такий характер погоди пояснюється тим, що у нас панував західний та південно-західний перенос повітряних мас”, — каже Тетяна Негадайлова.

За її словами, найближчими днями погода не зміниться, але наприкінці тижня будуть надходити більш прохолодні повітряні маси. Проте навіть у горах не очікується сильних морозів.

Рік тому 1 січня також фіксували теплу погоду — +9 градусів, каже Негадайлова. Найхолодніший початок року був у 1963 році, тоді стовпчик термометра опустився до -24 градусів.

За даними Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, 1 січня в Україні було встановлено 64 метеорологічні рекорди.

Значення максимальної температури на багатьох метеостанціях фіксували в межах від +12° до +20°.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області