“Покриває 95% наших потреб в електриці”: як працює сонячна станція на птахофабриці на Буковині

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Інженер комп’ютерних систем фірми Юрій Марчук. Суспільне Чернівці

Сонячна станція на птахофабриці на Буковині. Суспільне Чернівці

Через відключення витрати на електрику зросли у 1,5 раза

Головний інженер Максим Церуш розповідає, під час вимкнень світла запуск обладнання збільшував споживання електрики, відтак підприємство було змушене витрачати на оплату послуги у півтора раза більше грошей. Тому цьогоріч вирішили встановити сонячну станцію.

"Ми раніше цього не робили, бо не було таких відключень. Кожен запуск мотора спричиняв додаткове споживання електрики. За добу підприємство споживало 16 тисяч кіловатів, а зараз — 8 тисяч. Ця станція покриває 95% від нашої потреби", – каже Церуш.

Головний інженер Максим Церуш. Суспільне Чернівці

Станцію облаштували впродовж двох місяців, а вже за півтора побачили результат: зменшення споживання та безперебійне живлення. Також зменшилося навантаження на електричні підстанції підприємства, каже Церуш.

За роботою сонячної станції можна слідкувати дистанційно через додаток, каже інженер. Зокрема, моніторити рівень споживання електрики та її виробництва.

"Я сиджу вдома і бачу, скільки споживає фірма, а скільки енергії виробляє сонячна станція за день, місяць або на рік. Щомісяця можу звітувати перед бухгалтерією", – каже Церуш.

Сонячна станція на птахофабриці на Буковині. Суспільне Чернівці

Обладнання сонячної станції. Суспільне Чернівці

Станція з 1200 сонячних панелей

Станцію розмістили на площі у понад три тисячі квадратних метрів. Маркетологиня підприємства, яке встановлювало сонячні панелі, Альона Шкідіна каже, потужність станції прораховували, орієнтуючись на річний графік споживання електрики. Так визначили, що потрібно встановлювати сонячну станцію з двома підстанціями.

"Ми встановили 1200 сонячних панелей та сім інверторів потужністю 100 кіловатів кожен. Проєктування, монтаж та запуск станції здійснили за два місяці. Складнощів зі встановленням не було, бо дах на підприємстві не має сильного кута нахилу, а головні вимоги – кут нахилу та орієнтація до сонця", – каже Шкідіна.

Шкідіна говорить, встановлення сонячної станції має окупитися підприємству за два роки.

За словами головного інженера, у найближчі місяці підприємство не планує збільшувати потужність станції, втім наступного року хочуть встановлювати сонячні панелі й на інших об'єктах фірми.

Чому бізнесу вигідно мати сонячні станції

Бізнес може покрити свої потреби завдяки СЕС, бо переважно працює вдень, коли є велика кількість сонячної радіації, розповідав раніше у коментарі Суспільне Чернівці доктор технічних наук, голова Ради Української Асоціації відновлюваної енергетики Станіслав Ігнатьєв.

“Візьмемо, наприклад, досвід компанії “Епіцентр”. Вони будуть на дахах СЕС, по-перше, для підвищення автономності обʼєкта під час графіків відключень, а по-друге, енергія згенерована сонячною електростанцією по собівартості є нижчою, ніж тариф для бізнесу з мережі. І зараз вони мають окупність за 2,5-3 роки, залежно від територіального розташування”, – розповідав Ігнатьєв.

За словами фахівця, наразі тариф за електроенергію для бізнесу становить 8 гривень 24 копійки, а з генерації сонячної станції у середньому – 5 гривень 20 копійок.

Читати ще

Читати ще Чи планують в Чернівцях встановлювати сонячні панелі для роботи критичних комунальних підприємств

Читати ще “Я не залежу від обленерго”. Як буковинець встановив сонячні панелі вдома та за скільки часу вони окупились

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області