Поліцейські черговий раз закликають громадян не розголошувати конфіденційну інформацію, яка стосується банківських рахунків та остерігатись шахрайства з використанням фішингу

Про стан попередження та протидії злочинності на території громади йшлося в ході наради за участю Сокирянського міського голови Василя Козака, першого заступника міського голови Івана Гангала, начальника відділення поліції №1 міста Сокиряни Сергія Лунги, поліцейських офіцерів громади та старостів округів громади.

В ході зустрічі начальник відділення поліції №1 м. Сокиряни Сергій Лунга звернув увагу на те, що на території краю почастішали випадки шахрайств, пов’язаних із використанням фішингу, та шахрайств щодо банківських рахунків громадян.

Тож працівники поліції вкотре застерігають громадян ніколи не надавати інформацію про свої картки третім особам, навіть якщо вони звертаються до вас нібито від імені банку. Якщо до вас телефонують і просять назвати чи змінити персональні дані, здійснити переказ коштів на інші рахунки, будьте певні – працюють шахраї.

Поліцейські закликають жителів краю дотримуватись декількох правил, які допоможуть не потрапити до рук шахраїв.

Якщо до вас зателефонували з банку, ви повинні розуміти, що працівники банків не мають права запитувати:

 PIN-код до платіжної картки;

 тризначний номер на звороті картки;

 коди підтверджень платежів;

 паролі до Інтернет-банкінгу.

Також, під час воєнного стану шахраї все частіше використовують фішингові сайти, які маскують під ресурси для оформлення соціальних виплат від держави, фондів, міжнародних організацій.

 Важливо, що на фішинговий сайт може вказувати будь-яка відмінність у URL-адресі (зайві символи, невірне написання).

 Користувачам варто завжди звертати увагу на адресу необхідного сайту, а також не переходити за підозрілими гіперпосиланнями і не вводити конфіденційні дані.

 Для онлайн-шопінгу працівники правоохоронних органів рекомендують використовувати перевірені сайти, а інформацію щодо соціальних виплат отримувати лише з офіційних сторінок державних органів.

Працівники поліції наголошують, що схеми з використанням фішингу зловмисники можуть використовувати і на платформах оголошень. Тому при купівлі-продажу товарів, обговорюйте деталі угоди лише у чаті цієї платформи і не переходьте у сторонні месенджери.

 

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області