Понад 47 тисяч громадян отримали кваліфіковану медичну допомогу амбулаторно на базі КНП «Сокирянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Сокирянської міської ради

Про це поінформувала директор КНП «Сокирянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Анастасія Заремська в ході чергового засідання виконавчого комітету міської ради.

 

Амбулаторно, від початку року,  медичну допомогу отримали більше 47 тисяч пацієнтів.

 У підпорядкуванні Центру є 29 лікувально-профілактичних закладів. З них 14 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 15 фельдшерсько-акушерських пунктів.  Анастасія Заремська зауважує, що наразі існує потреба в сімейних лікарях для амбулаторій загальної практики сімейної медицини в селах Шебутинці, Гвіздівці, Кулішівка, Селище.

 

КНП «Сокирянський центр первинної медико-санітарної допомоги» обслуговує понад 41 тисячу населення. Декларації з сімейними лікарями установи уклали близько 32 000 громадян, в тому числі діти.

 

Фінансування діяльності медичної установи здійснюється за рахунок коштів НСЗУ, місцевого бюджету та власних асигнувань установи, які надійшли за надання платних послуг населенню.

 

Національна служба здоров'я України спрямовує кошти на оплату праці медиків, а також на придбання ліків та розхідних матеріалів.

 

За рахунок коштів місцевого бюджету забезпечується утримання КНП «Сокирянська лікарня» – оплата комунальних послуг, обслуговування інженерних систем тощо.

 

Власні кошти підприємства спрямовуються на обслуговування наявного в закладі обладнання, придбання товарно-матеріальних цінностей, необхідних для належного функціонування.

 

На забезпечення функціонування установи, з урахуванням вказаних видатків, за 9 місяців спрямовано трохи більше двох з половиною мільйонів гривень.

 

Директор КНП «Сокирянський центр первинної медико-санітарної допомоги» зауважує, що надання первинної медичної допомоги фінансує Національна служба здоров’я України. Завдяки договору з НСЗУ, громадяни можуть отримати цілий пакет різноманітних послуг у сімейних лікарів безкоштовно. Громадяни, які не підписали декларацію з сімейним лікарем, можуть отримати медичні послуги на платній основі – відповідно до затвердженої балансоутримувачем вартості надання медичних послуг на платній основі.

 

Медики наголошують, що підписати декларацію із лікарем необхідно, оскільки це гарантує пацієнтам право отримувати медичні послуги безкоштовно. Укласти декларацію можливо безпосередньо в кабінеті сімейного лікаря. Для цього необхідно мати паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон. Якщо потрібно підписати декларацію для дитини до 14 років –також потрібне свідоцтво про народження дитини. Сімейний лікар введе ваші дані в електронну систему, після чого вам надійде СМС-повідомлення. З електронної системи роздруковується декларація з даними. Далі ваш лікар підтверджує декларацію електронним підписом і відправляє в електронну систему. Для укладення декларації не важливо, де ви проживаєте чи зареєстровані.

 

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області