Послом України в Болгарії призначили сексологиню, екс-чернівчанку без дипломатичного досвіду – скандал набирає обертів

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Олеся Ілащук, яку президент Володимир Зеленський призначив послом України у Болгарії, не має досвіду роботи ані у дипломатії, ані на державних посадах і досі позиціонувалася як фахівчиня з сексології та дорогоцінних прикрас.

Інформацію про те, що новий посол у Болгарії не пов’язана з МЗС, “Європейській правді” підтвердили кілька джерел у дипкорпусі.

Як стверджується, новопризначена посол, указ щодо якої президент підписав 23 грудня, вже почала набувати досвіду за новим фахом – зокрема, брала участь у загальній нараді послів України, що відбувалася 22-25 грудня у Києві та Миколаєві.

Між тим, проблемою є те, що раніше вона взагалі не мала досвіду роботи у якості фахівця-міжнародника.

Біографія нового України у Болгарії наразі не оприлюднена, однак окремі деталі вона розкрила на двох профілях у Facebook, які не мають офіційної позначки верифікації, але на яких розміщені особисті фото та інша інформація Олесі Ілащук.

Один з них наразі тривалий час не оновлюється; у ньому Ілащук позиціонується як фахівчиня з питань обробки дорогоцінного каміння. Профіль стверджує, що вона є випускницею антверпенської Вищої ради з питань діамантів – авторитетної організації, що не є університетом чи освітнім центром, однак все ж надає певні освітні послуги.

В іншому профілі, що активно оновлювався до останнього часу, та сама людина позиціонується як “клінічний психолог, системно-сімейний терапевт, гештальт-терапевт, сексолог-консультант”. Виходячи з публічної активності майбутньої представниці України у державі-члені ЄС і НАТО, вона до останнього часу переймалася питаннями гештальт-лікування та сексології.

У неділю ввечері цей профіль був заблокований.

На обох профілях були розміщені особисті фото та інші деталі щодо новопризначеного посла, які вдалося верифікувати, вподобання для яких з давніх часів проставляли профілі Ярослави Гресь (задіяна у президентській ініціативі United24) та Олеся Донія (політолог, що зараз співпрацює з владою).

Варто зауважити, що політичні призначення на посади посла осіб з-за меж МЗС не є винятковим; такі рішення практикувалися за багатьох президентів, що нерідко викликало критику. Утім, призначення взагалі без публічно відомого досвіду у міжнародній сфері є одиничними. Також без детальнішої інформації про біографію нового посла складно зрозуміти, чи має вона зв’язок з Болгарією.

ДО РЕЧІ:

Видання Аргумент пише:

Шляхом поверхневого пошуку в мережі Інтернет можна знайти її відео на фейсбук-сторінці компанії Estet, яка позиціонується як “івент-медійний оператор у бізнесі професійної краси, який є лідером галузі”, лідер про якого мало що відомо, посилання на сайт www.estet.com.ua веде на сторінку російського сайт-конструктору “Тільда” на якій вказано що підписка на послуги не оплачена.

Тут вона провела вебінар на тему: “Быть живым. Ресурсы и Ресурсность». Де трохи розказала про себе та про те, що “ягодицы и упругие чресла за один день создать невозможно”. В цілому її промова ні про що, як і в більшості таких самоназваних «гештальт-терапевтів”. Тим паче що гештальт самий розмитий вид терапії. Як правило, гештальт-терапевти найбільше уваги приділяють переживанням та емоціям клієнта та пропонують фокусуватися саме на них. На початку вебінару Олеся Ілащук зазначає що їй 45 років (на момент публікації у квітні 2020-го року) і що вона працює методами гештальт-підходу, сімейної терапії, провокаційної терапії, а також методами сучасного гіпнозу.

Про гіпноз при призначеннях ми вже чули, і зразу згадали недавній скандал з призначенням 2 листопада виконувачкою обов’язків Довженко-Центру Юлію Каждан, яка як виявилось до кіно має відношення лише синтаксичне через своє заняття кінологічним центром, а ще вона теж, як і нова дипломатка займалась гіпнозом. Досліджуючи бекграунд нової очільниці Довженко-центру, журналісти знайшли у соцмережах сторінки “Каждан Гіпноз”, присвячені гіпнотерапії та психології.

Чи це “рука Єрмака”, чи протекціонізм дурака, але такі скандальні призначення на такі важливі посади дуже сильно дискредитують нашу державу, якій як ніколи потрібна міжнародна підтримка. Можливо в ОП думають, що болгари не вміють користуватись Гуглом, чи не розуміють російської мови, на якій гештальт-гіпнотизерка Олеся Ілащук рекламує сумнівні схеми та проводить вебінари про дупу як ресурс, – пише видання “Аргумент”.

І знову ж таки – про дотичність Олесі Ілащук хоч якимось боком до дипломатії, чи бодай до політики – жодних відомостей!

НАГАДАЄМО:

Президент України Володимир Зеленський наказом від 23 грудня 2022 року призначив нових послів у Республіці Болгарія, Латвійській Республіці та Королівстві Бахрейн.

Так, указом №879/2022 було звільнено Віталія Москаленка з посади посла в Республіці Болгарія. Натомість указом №880/2022 на цю посаду призначено Олесю Ілащук.

Molbuk.ua нагадує, що Олеся Ілащук закінчила історичний факультет Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича. На фейсбук-сторінці Олесі Ілащук вказано, що вона клінічний психолог, системно-сімейний терапевт, гештальт-терапевт.
Навчалася у ВОППГП “Український Гештальт Інститут” та у HRD Antwerp у Бельгії. Також вивчала курс МBA у Бізнес-школі МІМ.

За даними сайту аналітичної системи Youcontrol, з 2010 по 2015 рік займала посаду керівника у ювелірній компанії “ДЖЕММА”. До жовтня 2021 року Олеся Ілащук була також співзасновницею компанії.

Скандальна фірма “Джемма” “засвітилася” у кримінальній справі щодо колишнього директора Калинівського ринку Івана Ринжука щодо відмивання грошей. Ось публікація тих часів у газеті “Час” під назвою “Мільярдер з Ржавинців, або Не дай, Боже, з Івана пана”.

Щоправда, у лютому 2015 року Садгірський районний суд виніс виправдальний вирок колишньому директорові Калинівського ринку Івану Ринжуку у цій справі. Апеляцію на рішення суду, здається ніхто не подавав: Микола Харабара на той час вже не був керівником буковинської міліції. Але питань, залишилося, як бачимо, ну ду-ж-ж-е багато. Детальніше читайте у публікації БукІнфо “Суд виправдав екс-директора “Калинки” Івана Ринжука“.

З 2015 по листопад 2016 року Олеся Ілащук була керівником ТОВ “ДІДЖІТАЛ-ПК ЛТД”, яке займається оптовою торгівлею комп’ютерами та програмним забезпеченням.

Ось такий “дипломатичний бекграунд” в Олесі Ілащук. Жодної згадки про “карколомну” дипломатичну кар”єру. А ми б дуже хотіли б дізнатися, завдяки яким надзвичайним талантам вона стала дипломатом такого високого рангу в європейській країні НАТО! І це – в час війни. Запитань більше, ніж відповідей. Найголовніше з яких: ХТО в оточенні президента зміг пролобіювати людину без дипломатичного досвіду на таку високу посаду, тим більше в час війни?! Може вона виконувала якусь таємну місію, про яку ніхто не знає?

Тому ця історія зі скандальним призначенням точно не завершена і лише набиратиме обертів. Навіть не сумнівайтеся.

БукІнфо (с)
За матеріалами видань: МБ, “Час”, “Европейська правда” та “Аргумент”

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області