Привласнення психотропних ліків і маніпуляції з гуманітарними авто: що відомо про підозри ексдиректору Чернівецької обласної лікарні Бродовському

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Ексдиректор Чернівецької обласної лікарні Сергій Бродовський понад пів року перебуває в слідчому ізоляторі. Йому оголосили підозри , зокрема у привласненні психотропних ліків у особливо великому розмірі шляхом зловживання службовим становищем. Бродовському загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це йдеться в Єдиному реєстрі судових рішень, пише Суспільне.

Згідно з ухвалою Шевченківського районного суду, 29 грудня Бродовському продовжили строк тримання під вартою до 24 січня цього року. Він перебуває у слідчому ізоляторі від 1 липня, коли йому оголосили підозру в привласненні ліків з психотропними речовинами, які передали як гуманітарну допомогу. Тоді ж визначили розмір застави, під яку лікар може вийти, — один мільйон гривень. Через понад тиждень запобіжний захід змінили — перебування в СІЗО без можливості внести заставу.

Згодом термін запобіжного заходу продовжували кілька разів. Бродовського підозрюють у вчиненні особливо тяжких злочинів, тому його можуть утримувати в СІЗО до 12 місяців.

Суть справи

Згідно з ухвалою, у березні попередній керівник лікарні звернувся до румунського благодійного фонду “Шехеразаде”, аби отримати медикаменти як гуманітарну допомогу. Бродовський надіслав ще одного листа про те, що для зберігання ліків виділять приміщення.

У квітні благодійний фонд привіз до лікарні гуманітарну допомогу. Зокрема, ліки, медичні розхідні матеріали тощо від Ісламської медичної асоціації Північної Америки. Загалом було 140 позицій на суму 246 тисяч доларів, йдеться в судовому реєстрі.

Згідно з ухвалою, Бродовський не передав ліки для обліку й 1 квітня перевіз їх до складського приватного приміщення в селі Чагор. Там, за інформацією з ухвали, вони перебували до 14 квітня.

“Частиною отриманої гуманітарної допомоги розпоряджався на власний розсуд, а не в інтересах лікарні. Тобто вчинив дії, направлені на заволодіння частиною такої гуманітарної допомоги. Діючи з метою надання видимості подальшого використання допомоги у цілях лікарні, надав усну вказівку підлеглим працівникам транспортувати гуманітарну допомогу, що залишилась, до приміщень на території лікарні”, — йдеться в ухвалі суду.

Працівники лікарні виявили серед гуманітарної допомоги 4 075 ампул кетаміну для ін`єкцій. Цей препарат є психотропною речовиною. Хоча, за ухвалою, від благодійного фонду лікарня отримала 5 000 таких ампул.

“Надалі надав підлеглим вказівку не оприбутковувати інші предмети гуманітарної допомоги та продовжував ними розпоряджатися не за цільовим призначенням”, — йдеться в ухвалі суду.

Згодом через призначення Домбровського на посаду виконувача обов`язків гендиректора лікарні замість Бродовського, комісія лікарні провела огляд ліків, переданих як гуманітарну допомогу, від “Шехеразаде”. Тоді виявили відсутність препаратів на понад мільйон гривень. Згідно з ухвалою, це матеріальна шкода в особливо великих розмірах.

“Крім цього, перебуваючи з 12 березня по 4 травня на посаді гендиректора у період з 1 квітня по 14 квітня, шляхом зловживання своїм службовим становищем заволодів психотропними речовинами в особливо великих розмірах. Отримавши кетамін, зобов`язаний був вжити заходів щодо його оприбуткування та зберігання. Однак не повідомив відповідальних осіб лікарні про отримання ним лікарського засобу”, — йдеться в ухвалі.

За версією слідства, Бродовський заволодів 925 флаконами кетаміну.

Також у травні Бродовському також оголосили підозру в платному перевезенні пацієнтів каретами швидкої, які передали як гуманітарну допомогу.

Позиція Бродовського

Суспільне телефонувало на особистий номер Бродовського у травні та червні, аби запитати, чи причетний він до привласнення гумдопомоги. Бродовський сказав, що прокоментує підозру пізніше, однак перестав виходити на зв’язок.

Наразі позиція Бродовського невідома — він не коментував справу в інших засобах масової інформації чи на своїх сторінках у соцмережах.

Що відомо

  • Сергій Бродовський — лікар-хірург, був директором трансплантаційного центру Чернівецької обласної лікарні.
  • До Бродовського гендиректором обласної лікарні був Дмитро Домбровський, якого несподівано 12 березня рішенням ради оборони області під керівництвом ексочільника ОВА Сергія Осачука відсторонили від посади. І на період воєнного стану гендиректором обласної лікарні призначили Сергія Бродовського.
  • Після того, як Бродовському оголосили кримінальну підозру, голова облради Олесій Бойко видав розпорядження про продовження трудових відносин з Домбровським. Наразі він є гендиректором закладу на період воєнного стану, говорив в інтерв’ю Суспільному голова облради Бойко
  • Дмитро Домбровський — лікар-хірург та професор Буковинського державного медуніверситету.
Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області